غرض‌ورزی و بی‌عدالتی محکوم است

امام جمعه بناب گفت: سنگ‌اندازی و سیاه‌نمایی تمام از مذاکرات خوب نیست و غرض‌ورزی و بی‌عدالتی محکوم است.

حجت‌الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بناب با اشاره به موضوع مذاکرات گروه 1+5 اظهار کرد: من وارد جزئیات این بحث نمی‌شوم و از تخصص بنده نیز خارج است.

اینکه در مذاکرات چه وعده و وعیدهایی داده شده و یا نشده و آیا عملیاتی خواهد شد یا نه؟ از الان نمی‌شود روی آن پیش‌بینی کرد و چه بسا خیلی‌ها نگران نتایج آن هستند! وی افزود: همین بس که مقام معظم رهبری چشم بیدار امت اسلامی لحظه به لحظه مسائل مذاکرات را رصد کرده و بر آن مهر تأیید می‌زنند.

خطیب جمعه بناب همچنین با بیان اینکه قطعاً در این مذاکرات خطوط قرمز رعایت شده است؛ گفت: در مقام عمل آیا طرفین به مصوبات خود پایبند خواهند بود یا خیر، این موضوع دیگری است.

ولی موفقیت هیئت ایرانی در این سفر هر چه باشد خواسته مقام معظم رهبری در تحقق حماسه سیاسی و بسترسازی برای تحقق حماسه اقتصادی خواهد بود.

باقری بنابی اذعان کرد: آنچه در این مذاکرات جلب توجه می‌کند، خشمگین شدن مهره‌های شاخص دشمن علی‌الخصوص رژیم غاصب صهیونیستی و کشور عربستان است.

وی ادامه داد: اکثر دولت‌های حاشیه خلیج فارس به خصوص دولت غاصب اسرائیل با اعلام نتایج این مذاکرات از شدت خشم از خود بی‌خود شدند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب از این مذاکرات به عنوان پیروزی عظیم برای ملت ایران یاد کرد و گفت: توافقی که به امضای اعضای حاضر در این نشست رسیده، نقداً یک سند افتخار و برگ زرین عزت و شرف است که خداوند به جمهوری اسلامی ارمغان داده است، بطوریکه دشمنان قسم خورده اسلام به آن توجه می‌کنند و از نگرانی آن غرق در عزا و ماتم شده‌اند.

حجت‌الاسلام باقری بنابی با بیان اینکه به دنبال نتایج بدست آمده از این مذاکرات شاهد ایجاد روحیه نشاط و شادابی در سراسر کشور هستیم، تصریح کرد: روح امیدی که این مذاکرات به ملت دمیده جای خود، تغییرات و ثباتی که در نرخ کالاها داشته، جای خود.

وی در ادامه افزود: ثباتی که تا حدودی به بازار داده و بالا رفتن ارزش پول ملی ما که در سایه این مذاکرات به‌وجود آمده، عزت و پیروزی کمی نیست و تمام قدرت‌های شیطانی که از اول انقلاب حاضر نبودند نام ایران را بشنوند، امروز همه این‌ها بدون استثناء سرمیزمذاکره با ایران نشسته‌اند و امروز جمهوری اسلامی بیش از گذشته در جهان شخصیت یافته است و اگر کسی این نکته را درک نکند، نمی‌شود گفت که فرد عاقلی است! امام جمعه بناب سپس پیروزی‌های اخیر در مذاکرات را مرهون درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری و مقاومت ملت ایران دانست و یادآور شد: نقد، انتقاد باید باشد و لازمه هر نظام است اما به شرط‌ها و شروط‌ها! سنگ‌اندازی و سیاه‌نمایی تمام از مذاکرات خوب نیست و غرض ورزی و بی‌عدالتی محکوم است.

حجت‌الاسلام باقری بنابی در خاتمه سخنان خود با عرض تسلیت سالروز شهادت حضرت امام زین العابدین(ع) به ساحت امام عصر(عج) وتمام مسلمانان جهان، دهم آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله مدرس و روز مجلس را نیز گرامی داشت.

منبع خبر:فارس.