نگرش نسبت به موضع اشتغال تغییر یابد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: نگرش آحاد مختلف مردم به ویژه جوانان باید نسبت به موضوع اشتغال تغییر یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد علیرضا بیگی در جریان سفر به بناب و در جمع خانواده های شهدا و امور ایثارگران این شهرستان اظهار داشت: ایران در آستانه تحول بزرگ اقتصادی و توسعه جهشی در این حوزه قرار گرفته و نباید مطابات غیرمتعارف به ویژه در زمینه اشتغال مانع این توسعه شود.

وی با انتقاد از این طرز تفکر که اشتغال فقط پشت میزنشینی است، تصریح کرد: تداوم این تفکر هرگز راه به جایی نخواهد برد و لذا چنین نگرشی باید اصلاح شود.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: با همه این اوصاف، برخی جوانان، حاضر به رویارویی با واقعیت ها و سازگاری با شرایط جدید ایجاد فرصت های شغلی در جامعه نیستند و می خواهند همچنان سربار خانواده باشند.

وی افزود: سهم خانواده های شهدا در تغییر الگوی نگرش نسبت به اشتغال زایی در جامعه تعیین کننده است زیرا آنان نقطه امید ملت ایران هستند و نوع حرکت آنها الگویی برای سایرین است.

بیگی، همچنین با اشاره به در اولویت بودن موضوعات اقتصادی طی سال های گذشته و تاثیر آن بر نامگذاری سال ها توسط مقام معظم رهبری، افزود: دولت هم به تناسب این جهت گیری، موضوعات اقتصادی مانند هدفمندی یارانه ها را در دستور کار خود قرار داده است.

وی، اجرای گام نخست قانون هدفمندی یارانه ها را موفقیت آمیز ارزیابی کرد و بر آمادگی دولت در اجرای مرحله جدید این قانون تاکید کرد.

بیگی، اضافه کرد: اقتصاد موجود زنده ای است که بلاتکلیف ماندن آن هرگز به صلاح نیست و لذا باید اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها به سرعت تعقیب و محقق شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ناکامی استکبار جهانی در ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران را یادآور شد و افزود: ایران، هم اکنون نه تنها ساقط نشده بلکه به یک قدرت راهبردی و استراتژیک منطقه ای تبدیل شده است.

استاندار آذربایجان شرقی به مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 نیز اشاره کرد و اظهار داشت: نظام سلطه و در راس آن، آمریکا هرگز از مواضع کینه توزانه خود کوتاه نخواهد آمد و ایران نیز معتقد است که در این مذاکرات معجزه ای رخ نخواهد داد.

شهرستان بناب با جمعیتی بالغ بر 125 هزار نفر در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.