توسعه بخش کشاورزی مستلزم مشارکت عمومی است

استاندار و رئیس ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به عزم دولت در تحقق نهضت کشاورزی طی سال جاری، گفت: لازمه توسعه این بخش مشارکت عمومی است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد علیرضا بیگی در نشست مشترک ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی آذربایجان شرقی با ستاد اجرایی بخش کشاورزی بناب در محل فرمانداری این شهرستان افزود: نقش روحانیون و علمای محلی به همراه نیروهای بسیج در آماده کردن اذهان عمومی برای کمک به دولت در توسعه بخش کشاورزی تعیین کننده است و مسئولان باید از این ظرفیت استفاده بهینه کنند.

وی افزود: علاوه بر ارتباط گسترده با مردم و اخذ مشارکت از آنان برای توسعه بخش کشاورزی، باید توانمندی کشاورزان نیز ارتقا یابد.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: نتیجه ارتقای توانمندی کشاورزان، رونق بخش کشاورزی و افزایش سهم این بخش در اقتصاد محلی و اشتغال زایی است.

بیگی، با اشاره به آبی بودن 72 درصد از مجموع اراضی بناب و سهم 32 درصدی اشتغال صنوف کشاورزی از مجموع اشتغال در این شهرستان تصریح کرد: باید از این ظرفیت به شکل بهینه ای بهره برداری کرد.

وی در ادامه از دستگاه های مختلف اداری خواست با تعامل اصولی و مناسب با جهادکشاورزی به عنوان دبیر ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی، این سازمان را در تحقق اهداف تعریف شده یاری کنند.

شهرستان بناب با جمعیتی بالغ بر 125 هزار نفر در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.