ائمه جمعه و نمایندگان مجلس عضو ستاد توسعه‌ کشاورزی می‌شوند

احمد علیرضابیگی صبح امروز در نشست مشترک ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان و کمیته اجرایی شهرستان بناب با تأکید بر بهره‌گیری از مشارکت مردم در توسعه بخش کشاورزی اظهار کرد: در برخی موارد نظرات مردم برای درک بهتر آنها از مشکلات و موانع موجود راهگشاتر از نظرات کارشناسان است؛ از این رو باید از قابلیت‌های مردمی در این زمینه به طور شایسته استفاده شود.

وی از اهمیت توسعه بخش کشاورزی و تأکید ویژه رئیس جمهور بر آن سخن گفت و افزود: قطعاً اجرای کامل و موفق این طرح بزرگ و گسترده از عهده دولت و جهاد کشاورزی خارج است و باید از ظرفیت و مشارکت روحانیت، بسیج سازندگی و شورای‌های اسلامی برای فرهنگ‌سازی و برخی از کارهای اجرایی استفاده کرد.

بیگی تأکید کرد: توسعه بخش کشاورزی با روند فعلی امکانپذیر نیست و اقدام بسیجی می‌طلبد، چون تحول در بخش کشاورزی با این نوع مدیریت نتیجه نخواهد داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود سهم شهرستان بناب در اقتصاد آسان را 12 درصد اعلام کرد و گفت: این میزان سهم بالا نشان می‌دهد که باید با برنامه‌ریزی و تلاش مضاعف و مستمر برای جلب مشارکت فعال کشاورزان و ارتقای توانمندی و بهره‌وری آنان در رونق کشاورزی بیشترین استفاده را کرد.

رئیس ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی آذربایجان‌شرقی ضمن تأکید بر نقش مهم کشاورزی بناب در صادرات انواع محصولات و فرآورده‌های کشاورزی به داخل و خارج کشور خاطرنشان کرد: اگر صادرات بناب همراه با افزایش میزان بهره‌وری باشد، رونق و شکوفایی بیشتر اقتصادی در منطقه حاصل می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه به وظایف و رسالت سنگین ستادهای ویژه توسعه بخش کشاورزی در شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: با ابتکار و برنامه‌ریزی مناسب می‌توان برای استفاده بهینه از منابع آب و خاک گام‌های بزرگی برداشت.

بیگی سپس از برگزاری همایشی برای جلب مشارکت بسیج، روحانیون و شوراهای اسلامی در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: از امروز ائمه جمعه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تشکل‌های مردم نهاد کشاورزی در شهرستان‌ها عضو ستادهای اجرایی توسعه بخش کشاورزی می‌شوند تا از نظرات و راهکارهای آنان نیز در این زمینه استفاده بشود.