سعید برقی صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان‌شرقی در شهرستان بناب  اظهار کرد: سعید برقی فرماندار بناب خواستار اجرای فاز دوم طرح هادی در روستاهای بزرگ بناب شد.

وی از مسئولان استانی خواست با مساعدت در آغاز اجرای این طرح، زمینه توسعه و آبادانی هرچه بیشتر روستاهای بزرگ بناب را که در آستانه تبدیل به شهر هستند، فراهم کنند.

برقی همچنین از عدم اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهری بناب انتقاد کرد و گفت: با وجود اینکه این پروژه قرار بود سال گذشته به اتمام برسد، اما با این حال برای امسال 120 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده بود که تا امروز از آن خبری نشده است.

برقی خواستار چاره‌اندیشی مسئولان برای تحقق انتظار دیرینه مردم بناب در افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهری بناب به عنوان معضل اساسی بهداشت و زیست محیطی این شهرستان شد.

گازرسانی به شهرک صنعتی بناب تا 2 ماه آینده معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست از اتمام طرح گازرسانی به شهرک صنعتی بناب تا دو ماه آینده خبر داد.

احمد محمدی گفت: کار علمک‌گذاری در شهرک صنعتی بناب انجام یافته و ایستگاه تغییر فشار گاز احداث شده است؛ بنابراین حداکثر تا دو ماه آینده گاز واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرک وصل خواهد شد.

وی افزود: با وجود آماده بودن بهره‌برداری از گازرسانی به شهرک صنعتی بناب، تا امروز بجز مجتمع فولاد بناب هیچ واحد تولیدی برای عقد قرار داد مراجعه نکرده است.

محمدی از حل مشکل توقف عملیات احداث پل ورودی شهرک صنعتی بناب هم سخن گفت و اظهار کرد: پیمانکار قبلی این پروژه به علت ناکارآمدی عزل شده و پیمانکار جدید، ادامه این پروژه را با 5 میلیارد ریال اعتبار جدید به زودی آغاز خواهد کرد.

وی همچنین علت قطعی مکرر برق ناحیه صنعتی«خوشه مهر» بناب را هم تأمین آن از برق روستایی دانست و گفت: برای تقویت و اصلاح شبکه برق این ناحیه 3 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی نیاز است.