مشکل کمبود زمین دانشگاه بناب حل شد

احمد علیرضابیگی صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان‌شرقی در شهرستان بناب اظهار کرد: با برطرف شدن مشکل زمین‌های معارض، تمام زیرساخت‌های این شهرک آماده بوده و مردم بناب به‌زودی شاهد آغاز احداث آن خواهند بود.

وی افزود: با توجه به اینکه ظرفیت شهرک صنعتی فعلی بناب اشباع شده است، این شهرک در زمینی به مساحت 800 هکتار واقع در زمین‌های «چپقلو» احداث می‌شود.

بیگی همچنین با استقبال از تغییر کاربری طرح ایجاد مجتمع دامپروری بناب به مجتمع گلخانه‌ای در حاشیه دریاچه ارومیه گفت: با وجود آب کافی موجود در سدها و انهار سنتی، باید فشار از دوش دریاچه ارومیه و منابع زیرزمینی برداشته شود و ضمن ترویج روش‌های نوین آبیاری، آب موجودی که در دسترس است به خوبی مدیریت شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه به نیاز شهرستان بناب برای احداث فضاهای آموزشی جدید اشاره کرد و گفت: برای حل این مشکل به مشارکت خیران نیاز هست و باید به‌زودی جشنواره اختصاصی خیران مدرسه‌ساز در بناب برگزار شود.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان‌شرقی در پایان از حل مشکل کمبود زمین دانشگاه بناب هم خبر داد و گفت: با تصویب اعضای این شورا مقرر شد حق انتفاع 3 هکتار زمین مربوط به موسسه آموزش عالی وزارت نیرو در بناب در اختیار دانشگاه بناب قرار گیرد تا اعتبار 100 میلیارد ریال عمرانی این دانشگاه به تهران باز نگردد.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: باقیمانده این زمین نیز پس از تصویب در کمیسیون ماده33 از مالکیت وزارت نیرو سلب شده و به‌صورت کامل به دانشگاه بناب تحویل داده می‌شود.