استاندار آذربایجان شرقی گفت: شهرستان بناب به واسطه ظرفیت مردمی خود شاهد کارهای ابتکاری و با ارزشی در عرصه اقتصادی است که نقش این شهرستان را در اقتصاد استان برجسته کرده است.

احمد علیرضابیگی پیش از ظهر امروز جمعه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کمیته برنامه ریزی بناب، شاخص های توسعه این شهرستان را امیدوارکننده توصیف کرد و افزود: اقداماتی که در حوزه اقتصادی بناب صورت گرفته برای کارگزاران دولت مایه افتخار است و یکی از عوامل مهم در این اقدامات، مشارکت مردمی بوده است.

وی با اشاره به قابلیت های کشاورزی شهرستان بناب ، تصریح کرد: برای کارگروه کشاورزی شهرستان، منابع خاصی تعریف شده است لکن این اعداد و ارقام قانع کننده نیست و باید از ظرفیت های دیگر نیز به نحو بهینه استفاده کرد.

بیگی با تاکید بر جلب مشارکت مردم در موضوع توسعه کشاورزی، اظهار داشت: منابع آبی شهرستان بناب باید به بهترین شکل مورد استفاده قرار گیرد و از محل صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی، قسمتی از کمبود آب دریاچه ارومیه نیز تامین شود.

وی همچنین با اشاره به برخی مشکلات در حوزه دامداری و دامپروری بناب گفت: در این خصوص باید تغییراتی در نحوه کشت و تامین نهاده های دامی صورت گیرد تا بتوانیم از قابلیت های این حوزه نیز استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه از اختصاص اعتبار خاص برای تکمیل زیرساخت های شهرک صنعتی بناب خبر داد و افزود: علاوه بر این، عملیات اجرایی شهرک صنعتی شماره 2 بناب نیز پس از مدت ها وقفه آغاز شده و مشکلات ناحیه صنعتی این شهرستان نیز به طور جدی در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین رفع محدودیت های بناب در موضوع آموزش و پرورش را نیازمند مشارکت خیرین دانست و افزود: باید در خصوص شهرستان بناب به طور اختصاصی در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شود.