رئيس اداره دامپزشكي ملكان گفت: كشتارگاه نيمه صنعتي شهرستان ملكان از روز چهارشنبه، 24 خرداد، تعطيل شده و ذبح دام اين شهرستان به كشتارگاه صنعتي بناب انتقال يافته است.

ودوود فداي حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، از تعطيلي كشتارگاه نيمه صنعتي اين شهرستان خبر داد و گفت: از اين به بعد كشتار دام ملكان از كشتارگاه صنعتي شهرستان بناب تامين خواهد شد.

وي افزود: اين كشتارگاه در پي مهلت يك ماهه دولت به كشتارگاههاي نيمه صنعتي مبني بر تجهيز به سردخانه 4 الي 8 درجه تعطيل شده است.

وي با اشاره به مراجعه تعدادي از قصابان ملكان به اداره دامپزشكي و اعلام نارضايتي آنها از تعطيلي كشتارگاه دام ملكان گفت:تعدادي از قصابان ملكان امروز به اداره دامپزشكي ملكان مراجعه و نسبت به تعطيلي كشتارگاه ملكان اعتراض داشتند.

وي از مساعدت رئيس اداره دامپزشكي و كشتارگاه صنعتي بناب در خصوص مشكلات و دغدعه‌هاي قصابان ملكان خبر داد و اظهار کرد: قرار شده هزينه حمل از قصابان ملكاني اخذ نشود و تحويل گوشت آنها بدون نوبت انجام گرفته و همچنين جايگاه مخصوصي جهت نگهداري دام به طور مجاني در اختيار قصابان ملكان قرار گيرد.

وي افزود: قصابان ملكان از جابجايي احتمالي لاشه‌هاي خود در بناب نگران بودند كه رئيس اداره دامپزشكي بناب قول مساعد جهت رفع اين نگراني را نيز داد و مقرر شد تا پايان ذبح قصابان ملكاني در كنار لاشه‌هاي خود مستقر باشند.

دكتر فداي حسيني، گفت به كليه واحدهاي قصابي اطلاع رساني كرده‌ايم تا از روز چهارشنبه گذشته نيازهاي گوشتي خود را از بناب تهيه كنند و كشتارگاه نيمه صنعتي ملكان نيز ديگر مجاز به فعاليت نيست.

وي در عين حال از وارد شدن بخش خصوصي جهت احداث كشتارگاه صنعتي در ملكان خبر داد و گفت: احداث كشتارگاه صنعتي در ملكان توسط بخش خصوصي در حال انجام است، زمين آن تهيه و به تاييد اداره دامپزشكي ملكان رسيده و پرونده جهت سير مراحل قانوني به استان ارسال شده است.

رئيس اداره دامپزشكي ملكان افزود: روزانه به طور ميانگين يك تن گوشت در اين شهرستان ذبح و در اختيار شهروندان قرار مي‌گيرد.

وي در ادامه از تعطيلي قصابي‌ها كنار جاده‌ها در ملكان نيز خبر داد و گفت: اين قصابي‌ها به علت غير بهداشتي بودن از يك ماه پيش توسط اداره دامپزشكي ملكان تعطيل شده‌اند.

وي ادامه داد: در حال حاضر قصابي‌ها در روستاهاي منطقه ذبح دام خود را خارج از كشتارگاه انجام مي‌دهند كه به آنها نيز مهلت داده‌ايم تا هرگونه كشتار خود را در كشتارگاه انجام دهند كه با متخلفان به شدت برخورد خواهيم كرد.

وي همچنين از كمبود نيروي انساني در اداره دامپزشكي ملكان خبر داد و گفت: اين اداره از كمبود نيروي انساني رنج مي‌برد و به خصوص نياز به 3 نفر واكسيناتور دارد.

دكتر فداي حسيني با بيان اينكه از 5 واكسيناتور موجود در اين اداره يك نفر بازنشسته شده و 2 تن ديگر طي 5 ماه آينده بازنشسته مي‌شوند، افزود: در صورت عدم تامين نيروي انساني بخصوص واكسيناتور اداره دامپزشكي ملكان با مشكلات جدي روبرو خواهد بود.

وي با بيان اينكه چندين بار مراتب را به اداره كل منعكس كرده‌ايم، افزود: با توجه به آزمون استخدامي اداره كل دامپزشكي استان در 32 تيرماه جاري قول مساعد داده‌اند، از اين طريق مشكل ملكان را رفع كنند.

دكتر فداي حسيني، افزود: اداره دامپزشكي استان به منظور تامين نيروي انساني مورد نياز در شهرستانهاي كمتر توسعه يافته از بين دارندگان مدارك تحصيلي فوق ديپلم دامپزشكي_ليسانس علوم آزمايشگاهي _ كارشناس امور اداري _ كارشناس امور مالي و دكتري دامپزشكي بصورت پيماني استخدام خواهد كرد.

وي ادامه داد: متقاضيان مي‌توانند از اول لغايت 15 تيرماه با مراجعه به سايت پايگاه اطلاع رساني استانداري استان به نشاني estekhdamazsh.

ir نسبت به تكميل فرم استخدام اقدام كنند.

وي ادامه داد: آزمون استخدامي اداره‌كل دامپزشكي استان مورخ 23 تیر 91 برگزار خواهد شد.