تبدیل شبکه هوایی برق خیابان‌های اصلی بناب به شبکه زیرزمینی

مدیر امور برق شهرستان بناب گفت: درصورت همکاری شورا و شهرداری برای نخستین بار در سطح شهرهای استان شبکه هوایی برق خیابان‌های اصلی شهر بناب به شبکه زیرزمینی تبدیل می‌شود.

علی حاجی‌زاده ظهر امروز در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های توسعه برقی شهرستان بناب در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با افتتاح پست کمپکت شهرک ولی عصر(عج) بناب با ترانس 1000 کیلووات، که برای آن 3 میلیارد ریال هزینه شده است به تأمین برق 10 سال آتی این شهرک منجر می‌شود.

وی افزود: برای افتتاح رسمی روشنایی معابر شهرک ولی عصر(عج) افزون بر یک میلیارد و 950 میلیون ریال هزینه شده است.

مدیر امور برق بناب سپس در خصوص برنامه‌های آتی شرکت توزیع برق بناب در این شهرستان اظهار کرد: اصلاح شبکه هوایی و روشنایی معابر محلات محروم شامل دیزج، آغداش، پشت گاراژ ایران و پشت غذاخوری خاورمیانه نیز حداکثر تا پایان امسال انجام و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

حاجی‌‌زاده ادامه داد: به منظور کاهش خاموشی‌ها، احداث کانال سیمانی و تعویض کابل‌های اصلی برق شهر در پست مذکور با هزینه‌ای افزون بر6 میلیارد و 500 میلیون ریال اجرا می‌شود.

وی همچنین از تبدیل شبکه هوایی خیابان‌های اصلی شهر به صورت زیرزمینی برای نخستین بار در سطح شهرستان‌های استان آذربایجان‌شرقی در شهرستان بناب خبر داد و افزود: به دنبال پیگیری‌ها و مساعدت‌های نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی توافق اولیه با اعضای شورای اسلامی شهر صورت گرفته که در صورت همکاری شورا و شهرداری و به ویژه همکاری مردم منطقه به زودی این طرح برای نخستین بار در این شهرستان آغاز می‌شود که برای اجرای این پروژه افزون بر 20 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

فارس.