عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی: نمایشگاه‌ها می‌توانند احیاگران صنایع‌دستی باشند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی جاده ابریشم،‌ گفت: برگزاری نمایشگاه در سطوح مختلف راهکاری برای احیای صنایع‌دستی و رونق بخشیدن به آن است.

حجت‌الاسلام محمد باقری‌بنابی اظهار کرد: امروز صنایع‌دستی نیازمند معرفی و فروش بیشتری است، از این‌رو برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند برای احیا، معرفی و بهبود وضعیت فروش صنایع‌دستی بسیار موثر باشد.

وی افزود: وجهه بین‌المللی نمایشگاه صنایع‌دستی جاده ابریشم، نقطه قوتی برای این نمایشگاه است که باید با استفاده از ظرفیت‌های آن زمینه را برای معرفی صنایع‌دستی کشور به جهانیان فراهم کرد و این موضوع می‌تواند در صادرات صنایع‌دستی کشور نیز مثمر ثمر واقع شود.

باقری‌بنابی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌ها می‌تواند اهمیت اقتصادی، فرهنگی و اشتغالزایی صنایع‌دستی را برای عموم مردم و سرمایه‌گذاران نمایان کرده و موجبات اعتلای این بخش را فراهم آورد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایشگاه‌ها بهترین مکان برای معرفی آثار صنایع‌دستی است، اضافه کرد: رونق گرفتن تولید صنایع‌دستی، علاوه بر منافع اقتصادی در زمینه فرهنگی و اشتغالزایی نیز به نفع کشور است که باید با توجه به این ظرفیت‌ها، حمایت از صنایع‌دستی را به‌عمل آورد.

وی ابراز امیدواری کرد، با گسترش اقدامات حمایتی دولت از رشته‌های مختلف صنایع‌دستی و معرفی این آثار در رسانه‌ها و نمایشگاه‌های مختلف زمینه ایجاد شغل‌های جدید برای جوانان فراهم شود.