تدوین نقشه راه چهار ساله جایگاه دانشگاه پیام نور مرکز بناب

معاون دانشگاه پیام نور مرکز بناب گفت: با تدوین نقشه راه چهارساله جایگاه دانشگاه پیام نور مرکز بناب را درسطح استان ارتقاء خواهیم داد.

علی قربانی بعد از ظهر امروز در آیین تجلیل از دانشجویان برتر از لحاظ اخلاقی و رعایت شئونات اسلامی و همچنین تجلیل از کارکنان خواهر این مرکز به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن اظهار کرد: به منظور توسعه علم و دانش و نیز ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان نسبت به تشکیل و فعال‌سازی انجمن‌های علمی مرکز اقدام شده است.

وی همچنین با اشاره به تشکیل کلاس‌های فوق برنامه در راستای توسعه علم و دانش در این مرکز افزود: به منظور ایجاد پل ارتباطی میان دانشجو و دانشگاه سیستم پورتال مرکز راه‌اندازی شده است.

معاون دانشگاه پیام‌نور مرکز بناب سپس از عدم استقبال دانشجویان از جلسات گروه‌های آموزشی انتقاد کرد و یادآور شد: این جلسات برای بررسی مشکلات مرکز تشکیل شده و انتظار داریم با حضور پرشور دانشجویان شاهد نقد نقاط ضعف و قوت دانشگاه از سوی دانشجویان باشیم و مسئولان مرکز نیز نسبت به رفع نواقصات احتمالی اقدام کنند.

قربانی در ادامه سخنان خود از تدوین نقشه راه چهار ساله در پنج حوزه در پیام نور مرکز بناب خبر داد و اظهار کرد: ارتقاء جایگاه آموزشی، ارتقاء جایگاه فرهنگی و ارتقاء جایگاه دانشگاه در این نقشه راه ترسیم شده و امیدواریم با اجرای این طرح شاهد ارتقاء دانشگاه در سطح منطقه و استان باشیم و این عملی نخواهد شد مگر اینکه دانشجویان با برگزاری همایش‌های مختلف در این زمینه قدم بردارند.

وی با اشاره به اجرای طرح ورود و خروج دانشجویان در این مرکز ضمن تقدیر و تشکر از دانشجویان به خاطر همکاری و همراهی مسئولان دانشگاه در اجرای این طرح خاطرنشان کرد: معمولاً در اجرای طرح جدید مقاومت‌هایی از سوی دانشجویان صورت می‌گیرد؛ ولی با همکاری دانشجویان این طرح با موفقیت در این مرکز اجرا شد.

معاون دانشگاه پیام نور مرکز بناب در عین حال تصریح کرد: این طرح برای جلوگیری از ورود افراد غیر دانشجو به محیط دانشگاه صورت گرفته تا دانشجویان با اطمینان خاطر بیشتری در محیط دانشگاه به تحصیل علم بپردازند.

در این مراسم حجت‌الاسلام محمد امیر عربی امام جماعت و عضو شورای فرهنگی مرکز بناب نیز ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، با اشاره به صفات زنان شایسته در قرآن کریم بر رعایت حجاب اسلامی تأکید کرد و گفت: حجاب اسلامی در مملکت اسلامی باید به نحو مطلوب رعایت شود تا جایگاهی که اسلام تعریف کرده است، در عمل شاهد آن باشیم.

براساس این گزارش در ادامه مراسم همچنین علاوه بر اجرای برنامه مولودی خوانی وسط یکی از دانشجویان، از 7 نفر از دانشجویان برتر و نیز کارکنان خواهر مرکز با اهداء لوح و هدایایی تجلیل شد.

در دانشگاه پیام نور مرکز بناب هم اکنون قریب به 3 هزار دانشجو در 27 رشته تحصیلی به فراگیری علم و دانش مشغول هستند.

فارس.