نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 12024
تاریخ : 12 شهريور 1393 ساعت 20:46
دسته : علمی
بازدید : 4104
استاد دانشگاه صنعتی شریف: ایران هیچ برنامه‌ای در زمینه سانتریفیوژهای لیزری ندارداستاد دانشگاه صنعتی شریف: ایران هیچ برنامه‌ای در زمینه سانتریفیوژهای لیزری ندارد یک استاد دانشگاه صنعتی شریف گفت: ایران هیچ برنامه‌ای برای تحقیق و توسعه در زمینه سانتریفیوژهای لیزری ندارد.

یک استاد دانشگاه صنعتی شریف گفت: ایران هیچ برنامه‌ای برای تحقیق و توسعه در زمینه سانتریفیوژهای لیزری ندارد.

دکتر رسول صدیقی بنابی، استاد دانشگاه صنعتی شریف و دبیر کمیته علمی سومین همایش لیزر و کاربردهای آن در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری همایش لیزر گفت: لیزر و تحقیقات در این زمینه فعالیتی سرمایه‌بر است و نیاز است تا مسوولان برای توسعه این بخش سرمایه‌گذاری قابل توجهی داشته باشند.

وی با اشاره به کاربرهای لیزر در زمینه‌های مختلف پزشکی و صنعت گفت: در زمینه پزشکی، شتاب‌دهنده‌ها، صنعت کاربردهای فراوان دارد و زمینه گسترش فعالیت وجود دارد.

صدیقی بنابی گفت: بیش از 1000 مقاله از سوی محققان کشور در مجله علمی ISI چاپ می‌شود که ایران را به لحاظ رتبه علمی در جایگاه قابل توجهی قرار می‌دهد.

این استاد دانشگاه در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که ایران در زمینه سانتریفیوژهای لیزری فعالیت دارد؟ با بیان این‌که نه سازمان انرژی اتمی و نه دانشگاه‌های کشور در زمینه سانتریفیوژهای لیزری فعالیتی صورت نمی‌دهند، گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ هدف و برنامه‌ای را در این زمینه دنبال نمی‌کند و ایران کار بر روی این نوع سانتریفیوژها را کنار گذاشته است.

ایسنا.


آدرس خبر: http://www.bonabnews.com/detail/12024/