نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 21670
تاریخ : 25 آبان 1395 ساعت 14:13
دسته : حوزه و دانشگاه
بازدید : 2042
دانشگاه آزاد واحد بناب همچنان بدون رئیس!دانشگاه آزاد واحد بناب همچنان بدون رئیس! دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه دانشگاهی در این شهرستان بیش از دو ماه است که بدون رئیس اداره می‌شود.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه دانشگاهی در این شهرستان بیش از دو ماه است که بدون رئیس اداره می‌شود.

به گزارش بناب نیوز، احمد امیری ریاست این واحد دانشگاهی بیش از دو ماه است که به دلایل نامعلومی از مسئولیت خود استعفا و کناره‌گیری کرده و این در حالی است که معاونت آموزش این واحد و معاونت دانشکده سمای این واحد نیز از مدت ها پیش استعفای خود را تقدیم رئیس واحد کرده‌اند.

از آنجایی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب هم اکنون با داشتن قریب به 5 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در چارت سازمانی این مجموعه بعنوان واحد بسیار بزرگ مطرح است و همواره یکی از دانشگاه های بزرگ منطقه محسوب می‌شود، به نظر می‌رسد هرگونه تعلل و تأخیر در معرفی رئیس این واحد دانشگاهی خسارت های جبران ناپذیری را در نحوه مدیریت و عملکرد بخش‌های مختلف این واحد به جا خواهد گذاشت.

همچنانکه به دلیل استعفای مسئولان این واحد معمولاً در جلسات اداری و فرهنگی شهرستان نیز شاهد غیبت آنها هستیم.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب از بدو تأسیس تاکنون مدیریت هفت رئیس را تجربه کرده و حال معلوم نیست هشتمین رئیس این واحد چه کسی خواهد بود؟! با وجود اینکه در محافل مختلف اسامی افراد متعددی برای تصدی این مسئولیت مطرح است اما این ها همه گمانه زنی های معمول بوده و باید به انتظار نشست و دید که در این کشمکش جدی بین مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و مرکز و حتی مسئولان شهرستان بناب چه کسی پیروز میدان خواهد بود.

پرواضح و مبرهن است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب و دانشجویان آن برای پیشبرد و ارتقای مسیر بالندگی در عرصه علم و دانش نیاز جدی به مدیریتی دارند که بتواند این مسیر ترقی و تعالی را هرچه سریع تر و به نحو بهتر به سرمنزل مقصود رهنمون سازد.

از طرفی، دکتر میرزاده ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی اوایل هفته جاری در سفر به تبریز در دیدار جمعی از نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با وی اعلام کرد که «عزل و نصب‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس آیین‌نامه مشخص و مدون صورت می‌گیرد.

» او همچنین با تأکید بر اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی هیچ عزلی انجام نمی‌شود مگر آنکه حجت شرعی و قانونی لازم را داشته باشد؛ تصریح کرد: انتصابات نیز در این دانشگاه با توجه به شایستگی افراد صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مشی مدیریتی در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس تعامل و احترام به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است؛ گفت: کارها در چارچوب قوانین و مقررات مصوب مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، دولت و مقررات هیأت امنای مرکزی دانشگاه است و ما بر اساس این قوانین در جهت صرفه و صلاح دانشگاه و حفظ منافع واحدهای استان‌ها گام بر می‌داریم.

سخنان دکتر میرزاده را با هر میزانی که مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد، بسیار متین بوده و چیزی جز گام‌های استوار و اصولی در راستای شایسته سالاری و ارجحیت شایستگان بر غیر آن در عزل و نصب‌ها نیست و مبتنی بر احترام به همه دیدگاه‌ها در جامعه مدنی بیان شده‌اند.

اما با این تعابیر و تفاسیر، امیدواریم در کنار رعایت این موارد مطالبات دانشجویان و اعضای هیأت علمی واحدهای دانشگاهی نیز در انتصابات مدنظر قرار بگیرد.

گفتنی است، دکتر احمد امیری از شهریور ماه سال 1391 مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب را عهده دار شده و در طول چهار سال مدیریت خود در این واحد دانشگاهی با اجرای دو مرحله تعدیل نیروی انسانی همواره دوره پرچالش و بحث برانگیزی را در این دانشگاه پشت سر گذاشت.

************** نگارنده جاوید بنابیان.


آدرس خبر: http://www.bonabnews.com/detail/21670/