نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 23269
تاریخ : 23 ارديبهشت 1396 ساعت 13:19
دسته : حوزه و دانشگاه
بازدید : 919
روحانیت باید حافظ شأن لباس سربازی امام عصر(عج) باشدروحانیت باید حافظ شأن لباس سربازی امام عصر(عج) باشد عضو جامعه مدرسین حوزه های علمیه تاکید کرد: روحانیت باید حافظ شأن لباس سربازی امام عصر(عج) باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه های علمیه تاکید کرد: روحانیت باید حافظ شأن لباس سربازی امام عصر(عج) باشد.

به گزارش بناب نیوز، به مناسبت میلاد مسعود یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) مراسم بزرگ جشن انتظار با حضور جمعی از شخصیت های استانی، کشوری و محلی در مصلای اعظم شهرستان بناب برگزار شد.

در این مراسم که آیت الله رسولی محلاتی مشاور مقام معظم رهبری، آیت الله مقتدایی عضو جامعه مدرسین و عضو شورای عالی حوزه های علمیه، حجت الاسلام نواب عضو شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور، جمعی از ائمه جمعه، مسئولان و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند، ۳۴ نفر از طلاب حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند.

عضو جامعه مدرسین حوزه های علمیه با تبریک عید بزرگ ولادت یگانه منجی عالم بشریت، لباس روحانیت را لباس افتخار خادمی دین و مکتب اهل بیت(ع) خواند و گفت: تلبس به لباس روحانیت یک افتخار بزرگ است که نصیب طلاب در چنین روزی شده است و کسی که به این لباس تلبس پیدا می کند در حقیقت برای خدمت به دین خود را مهیا می کند.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ جواد مروی خطاب به طلاب اظهارکرد: بهترین مسیری که یک جوان می تواند امروز برای خدمت به اعتقادش انتخاب کند، مسیر سربازی امام عصر(عج) است و در این مسیر نیز مسیری بهتر از سربازی به امام عصر(عج) در این کره زمین وجود ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه های علمیه تصریح کرد: روحانیت باید حافظ شأن لباس سربازی امام عصر(عج) باشد زیرا انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عج) است و در دوران انتظار وظیفه روحانیت بسیار برجسته و با اهمیت است.

وی یکی از وظایف سنگین در عصر غیبت را دینداری برشمرد و تأکید کرد: در این شرایط که با القائات مختلف دشمنان دین و اسلام روبرو هستیم حفظ دینداری و امر به معروف و نهی از منکر از مهم ترین وظایف طلاب است.

عضو جامعه مدرسین حوزه های علمیه با بیان اینکه طلاب امروز رسالت جهانی دارند؛ گفت: امروز به واسطه صدور انقلاب به سراسر دنیا تمام کشورهای دنیا درخواست مبلغ می کنند.

عضو جامعه مدرسین و عضو شورای عالی حوزه های علمیه نیز در مجمع خیران حوزه ساز در محل حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب با تبریک نیمه شعبان، آن را شبی بابرکت دانست و با اشاره به خدمات حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب از خیران حوزه ساز که برای پرورش طلاب به این حوزه کمک کرده اند تقدیر کرد.

آیت الله مقتدایی تصریح کرد: اگر شخصی کسی را هدایت کند بهتز از آن است که تمام دنیا را داشته باشد و این ثواب تنها به آن شخص نمی رسد بلکه به استاد و هموارکنندگان راه تحصیل که همان خیران حوزه ساز هستند نیز تعلق خواهد گرفت.

این عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان روایتی از حضرت امام صادق(ع) تعلیم دهنده دین و هدایت کننده مردم را هزار عابد افضل معرفی کرد و خیران حوزه ساز زا نیز شریک در ثواب تعلیم دهنده دانست.

وی همچنین با اشاره به روایتی دیگر عنوان کرد: کسانی که از مالشان در کارهای خیر کمک می کنند در قیامت نیز خیرند و خداوند در ازای کارهای خیرشان گناهانشان را می بخشد و آن خیران از حسنات شان به دیگران می دهند.

آیت الله مقتدایی در پایان با اشاره به نیاز به مبلغ در داخل و خارج از کشور اظهار امیدواری کرد: طلاب در تحصیل علم جدیت داشته و در جاهایی که نیاز به مبلغ است حضور داشته باشند.

مهر .


آدرس خبر: http://www.bonabnews.com/detail/23269/