نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 24206
تاریخ : 15 شهريور 1396 ساعت 10:58
دسته : اجتماعی
بازدید : 1892
برگزاری سومین جشنواره ملی کباب بناببرگزاری سومین جشنواره ملی کباب بناب مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری سومین جشنواره ملی کباب و اجرای برنامه های فرهنگی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی در پارک ملت این شهرستان خبر داد.
به گزارش بناب نیوز، مرتضی آبدار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این جشنواره روز جمعه 17 شهریور افتتاح و به مدت سه روز برگزار می شود.
وی اظهار کرد: در طول مدت برگزاری این جشنواره، کباب سنتی بناب توسط کباب پزان برتر این شهرستان برای گردشگران عرضه می شود و علاوه بر این 12 گروه کباب پز در این جشنواره به رقابت می پردازند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی یادآوری کرد: کیفیت کباب ها و نوع گوشت در این جشنواره توسط اداره دامپزشکی و شبکه بهداشت نظارت می شود و در مراسم اختتامیه این جشنواره، نفرات برتر معرفی و از آنان قدردانی می شود. 
آبدار ادامه داد: در حاشیه این جشنواره 30 غرفه صنایع دستی، سوغات و توانمندی های شهرستان بناب با همکاری جهاد کشاورزی، اداره صنعت و معدن، بسیج سازندگی و 60 غرفه دیگر توسط بخش خصوصی ویژه صنایع دستی و سوغات از کل کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دایر می شود.
وی گفت: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، نمایش آیینی، موسیقی عاشیقی و مسابقات فرهنگی و هنری از برنامه های جنبی این جشنواره است.
آبدار افزود: برگزاری رویدادها و جشنواره ها از بهترین راه ها برای تبلیغ در راستای جذب گردشگر بوده و با توجه به قرار گرفتن بناب در مسیرهای گردشگری استانی تبریز 2018 و بهره مندی از برند کباب تلاش می شود این جشنواره هر سال با کیفیت بهتری برگزار شود.

آدرس خبر: https://goo.gl/XDcJEX