نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 24261
تاریخ : 2 مهر 1396 ساعت 16:00
دسته : ورزشی
بازدید : 3014
نوزدهمین همایش  بناب شهر دوچرخه  28 مهر برگزار می‌شودفرماندار بناب:نوزدهمین همایش بناب شهر دوچرخه 28 مهر برگزار می‌شود فرماندار بناب از برگزاری نوزدهمین همایش "بناب شهر دوچرخه" در 28 مهرماه سال 96 در شهرستان بناب خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی در جلسه نوزدهمین همایش دوچرخه سواری بناب شهر دوچرخه با اشاره به اهمیت دوچرخه‌سواری و تاثیرات آن در سلامتی، اظهار کرد: از آنجا که ورزش و تحرک جهت جلوگیری از بروز هرگونه بیماری برای همه لازم و دوچرخه‌ یکی از مهم‌ترین وسیله‌ها برای ورزش و سلامتی است.

فرج‌اللهی با بیان اینکه شهرستان بناب با دوچرخه‌سواری مشهور است، خاطرنشان کرد: استفاده از دوچرخه در شهرستان بناب از کودکان تا مسن‌ترها رواج دارد و استفاده از این وسیله در شهرستان بدون توجه به محدودیت سنی مورد استفاده همگان قرار دارد.

وی عدم تخصیص مسیر ویژه دوچرخه در این شهرستان را مشکل اساسی برای شهر خواند و گفت: مسیر ویژه دوچرخه سواری یک راه حل مناسب برای فرهنگ‌سازی استفاده از دوچرخه است و عدم وجود مسیر ویژه دوچرخه در شهری که در این حد دوچرخه سوار دارد یک نقطه ضعف برای این شهرستان است‌.

فرماندار بناب از عدم ادامه روند ثبت ملی شدن بناب شهر دوچرخه توسط میراث فرهنگی استان انتقاد کرد و گفت: از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تقاضا داریم که دوباره در رابطه با به ثبت ملی رسیدن بناب به عنوان شهر دوچرخه ایران، اقدامات لازم را پس از درخواست ما انجام دهند چرا که قبلا نیز این در خواست را ارسال کردیم ولی تلاش کافی صورت نپذیرفت.

فرماندار بناب عنوان شهر دوچرخه را مختص بناب خواند و تصریح کرد: شهر بناب با دوچرخه مشهور و این افتخار مخصوص شهرستان بناب است و شهرهای دیگر نباید ادعایی در این رابطه داشته باشند چراکه بناب شهر دوچرخه ایران نام دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب، تاکید کرد: در این شهر باید به مسئله دوچرخه‌سواری توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

وی از برگزاری نوزدهمین همایش بزرگ بناب شهر دوچرخه در 28 مهر 96 خبر داد و گفت: این همایش که سالیان سال در شهر بناب برگزار شده است امسال نیز صبح 28 مهر با حضور دوچرخه سواران از بناب و شهرهای اطرف برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم
آدرس خبر: https://goo.gl/LJDi9f