نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 24279
تاریخ : 7 مهر 1396 ساعت 18:53
دسته : حوزه و دانشگاه
بازدید : 2356
عمل و رفتار اساتید تاثیرگذارتر از قلم و زبان‌شان استمدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب:عمل و رفتار اساتید تاثیرگذارتر از قلم و زبان‌شان است مدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب بر اهمیت عمل و رفتار اساتید در تربیت طلاب تاکید کرد.

به گزارش بناب نیوز، حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عبدالمجید باقری بنابی در جلسه کمیسیون حوزه و روحانیت،هشتمین اجلاسیه علمای بلاد منطقه شمال غرب کشور به ارائه سخنانی از اصول مدیریت و تدریس پرداخت و تشریح کرد: استاد و مدیر خوب باید به تمام چیزهایی که می‌گوید عمل کند و در واقع با عمل خود، به شاگردان تدریس کند.

وی ادامه داد: آنچنان که منش، روش و رفتار برروی جوانان و شاگردان اثرگذار است، قلم و زبان نیست و به همین دلیل ما باید بر روی رفتار و اخلاق خود به‌صورت ویژه‌ای توجه کنیم.

بنابی ابراز کرد: وقتی یک طلبه وارد حوزه می‌شود و استاد خود را مشغول عبادت می‌بیند، چنان متاثر می‌شود که هزاران درس اخلاق نمی‌تواند آن‌قدر مثمر ثمر واقع شود.

مدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) همچنین اظهار کرد: وقتی اساتید و مدیران تنها به صورت علمی با طلاب برخورد می‌کنند، شاگردان مغرور به بار می‌آیند درصورتی که اگر با رفتار و اخلاق متعلم گردند، متواضع تربیت می‌شوند.


آدرس خبر: https://goo.gl/3n5m3X