نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 24583
تاریخ : 29 بهمن 1396 ساعت 10:41
دسته : علمی
بازدید : 491
انتقاد سرپرست فرمانداری بناب از حذف ساعت پرورشی در مدارسانتقاد سرپرست فرمانداری بناب از حذف ساعت پرورشی در مدارس سرپرست فرمانداری بناب با انتقاد از حذف ساعت پرورشی در مدارس گفت: بی توجهی به پرورش و امور تربیتی دانش آموزان جبران ناپذیر است.
به گزارش بناب نیوز، امین رفیعی در جلسه شورای آموزش و پرورش بناب افزود: متاسفانه مقوله تربیت و انتقال مفاهیم ارزشی و اسلامی به دانش آموزان در آموزش و پرورش مغفول مانده است که نتیجه آن ایجاد گسست فرهنگی بین نسلها است.
 وی ضعف مدیریتی و کمبود اعتبارات پرورشی را عمده ترین دلیل بی توجهی به امور تربیتی و پرورشی اعلام کرد و گفت: در طی چهل سال گذشته که از عمر جمهوری اسلامی می گذرد انواع تشکیلات تربیتی در مرحله آزمون و خطا قرار گرفته اند که هیچ گونه نتیجه مطلوبی عاید نشده است و برای پیاده کردن اهداف نیز بودجه و ابزار کافی در اختیار مدیران قرار نگرفته است.
سرپرست فرمانداری بناب افزود : کلیه نظام های آموزشی برنامه هایی را برای انتقال مبانی ارزشی و اعتقادی به دانش آموزان ارائه می دهند ولی آموزش و پرورش کشور به یک جمع بندی اساسی در این خصوص نرسیده است.
رفیعی با اشاره به اینکه موضوعاتی که به نسل های بعدی انتقال می یابد باید مشخص و آسیب شناسی شود گفت: عدم هماهنگی در انتقال موضوعات نیز باعث می شود دوگانگی فرهنگی در جامعه بوجود آید.
مدیر آموزش و پرورش بناب نیز با انتقاد از عدم تخصیص اعتبار برای احیای اردوگاه دانش آموزی بناب از تخریب و از بین رفتن اردوگاه 9 هکتاری بناب خبر داد. 
محمود قهرمانی افزود : این اردوگاه که یک باغ وسیع و آباد بود طی سالهای گذشته و بعلت عدم اعتبار به یک کویر تبدیل شده و سرمایه بزرگ آموزش و پرورش در حال مرگ تدریجی است. 
 وی به مشکل تامین سرانه مدارس شهرستان بناب اشاره کرد و افزود :با گذشت 5 ماه از سال تحصیلی ریالی از بابت سرانه به مدارس شهرستان اختصاص نیافته و مدیران مدارس با مشکل پردخت هزینه های جاری مواجه هستند.
 مدیر آموزش و پرورش بناب با اشاره به اینکه از آغاز سال تحصیلی جدید دانش آموزان هنرستان صنعتی بناب به مدرسه 18 کلاسه جدید انتقال خواهند یافت گفت: با توجه به اینکه این مدرسه جدیدالاحداث می باشد فاقد انشعابات بوده و با توجه به بعد مسافت نیازمند احداث زیر ساخت های شبکه آب، برق و گاز می باشد .

آدرس خبر: http://kotah.ir/c5