نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 26137
تاریخ : 13 آبان 1400 ساعت 22:12
دسته : اجتماعی
بازدید : 350
استفاده از مازوت به دلیل قطع سهمیه گاز است!مدیر نیروگاه بناباستفاده از مازوت به دلیل قطع سهمیه گاز است! مدیر نیروگاه حرارتی سهند بناب با اشاره به قطع سهمیه گاز آن گفت: برای تداوم فعالیت نیروگاه به اجبار از سوخت مازوت استفاده می‌کنیم.

به گزارش بناب نیوز، مدیر نیروگاه حرارتی سهند بناب در یک گفت‌وگوی خبری با اشاره به قطع سهمیه گاز نیروگاه گفت: برای تداوم فعالیت نیروگاه به اجبار از سوخت مازوت استفاده می‌کنیم.

کریم عباس‌زاده اظهار کرد: امسال یکی از واحدهای نیروگاه حرارتی سهند در دست تعمیرات اساسی بوده و مصرف مازوت آن نسبت به سال قبل به نصف رسیده است.

وی با تاکید بر این‌که آلودگی ایجاد شده در اثر مصرف مازوت این نیروگاه نیز به نصف رسیده است، افزود: در تلاش هستیم تا با ایجاد شرایط بهتر واحدها، این آلودگی را به حداقل برسانیم و حتی امسال در راستای پایش آنلاین دودهای خارج شده از طریق خروجی‌های نیروگاه، نزدیک به ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کردیم.

وی ادامه داد: بر این اساس خروجی دودکش‌های نیروگاه، هر لحظه از طریق اداره حفاظت محیط زیست استان و  شهرستان پایش می‌شود و ما دائم زیر ذره بین هستیم تا تمام توان خود را برای کاهش آلایندگی انجام دهیم.

عباس‌زاده خاطرنشان کرد: امیدواریم با درایت مسئولان، شرایطی مهیا شود که بتوانیم سوخت نیروگاه را از مازوت به گاز تغییر دهیم.


آدرس خبر: http://www.bonabnews.com/detail/26137/