نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 5321
تاریخ : 13 مرداد 1392 ساعت 22:43
دسته : اخبار استان
بازدید : 1724
تصویب ارتقای فرمانداری مرند به فرمانداری ویژه در هیئت دولت/بدون احراز هیچ کدام از شرایط لازم!!!تصویب ارتقای فرمانداری مرند به فرمانداری ویژه در هیئت دولت/بدون احراز هیچ کدام از شرایط لازم!!! نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس گفت: در آخرین جلسه هیئت دولت مصوبه ارتقا فرمانداری مرند به فرمانداری ویژه شهرستان مرند به تصویب رسیده است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس گفت: در آخرین جلسه هیئت دولت مصوبه ارتقا فرمانداری مرند به فرمانداری ویژه شهرستان مرند به تصویب رسیده است.

محمد حسن‌نژاد در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در آخرین جلسه هیئت دولت مصوبه ارتقای فرمانداری ویژه شهرستان مرند تصویب و در دهم مرداد امسال برای ابلاغ و اجرایی شدن این اقدام مهم به وزارت کشور ابلاغ شد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس ضمن تبریک این رویداد مهم و بزرگ را به اهالی متدین شهرستان مرند، مسئولان ادارات و نهادهای دولتی، خانواده‌های معظم شهد اظهار امیدواری کرد، در آستانه عید سعید فطر این خبر خوش که یکی از آرزوهای دیرینه مردم شهرستان مرند بوده مورد تحقق قرار گیرد و این گامی به سوی توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را در منطقه خواهد داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادمه افزود: این ابلاغ به زودی توسط وزارت کشور به استانداری آذربایجان‌شرقی ارسال ودر این هفته رسما مراسم افتتاح ارتقاء فرمانداری ویژه شهرستان مرند را با حضور مسئولان کشوری و استانی را شاهد خواهیم بود.

حسن‌نژاد ضمن تشکر از توجه خاص ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد و معاون اول رئیس جمهور و هیئت دولت در ارتقآی فرمانداری ویژه نهایت همکاری و عنایت خودشان را توجه مردم متدین شهرستان مرند کردند، خدا را شاکریم و امید آن است که برای خدمت به مردم همیشه موفق و سلامت باشند.

در طول یک سال تلاش‌های نماینده مردم مرند در تسریع مصوب فرمانداری ویژه تاثیرات مثبتی داشته بطوریکه در هفته گذشته در مراسم افتتاح بیمارستان جدید مرند معاون اول رئیس جمهور دکتر رحیمی از پیگیری‌های مجدانه نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس حسن نژاد مثمر ثمر دانست و اعلام کرد من هم افتتاح بیمارستان و هم ارتقاء فرمانداری ویژه را به اهالی متدین شهرستان مرند تبریک عرض می‌کنم.

فرمانداری ویژه به چه فرمانداری می‌گویند؟ به منظور ارائه خدمات مناسب و نظارت بر انجام فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های بزرگ، وزارت کشور مکلف شده در تعدادی از شهرستان‌های کشور که واجد شاخص‌های زیر باشند نسبت به دایر کردن فرمانداری ویژه اقدام کند: الف – جمعیت شهرستان (250) هزار نفر ب- جمعیت مرکز شهرستان (125) هزار نفر ج- فاصله شهرستان از مرکز استان (125) کیلومتر تبصره: دایر کردن فرمانداری ویژه در شهرستان‌هایی که دو شاخص از سه شاخص یاد شده را دارا باشند منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

ویژگی‌های فرمانداری ویژه 1- سمت فرماندار در فرمانداری ویژه، معاون استاندار و فرماندار است که در تمام جلسات معاونان استان حضور دارد.

2- سطح مدیران واحدهای اداری وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش، راه و ترابری، امور اقتصادی و دارایی، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اطلاعات و بازرگانی، به معاون مدیرکل ارتقا می‌یابد.

هدف از ارتقای شهرستان‌ها به فرمانداری ویژه به منظور ارائه خدمات مناسب و نیز عدم تمرکز اداری و کاهش مراجعات مردم به مراکز استان‌ها و همچنین در راستای بسترسازی عملی برای توسعه در آمایش شهرستانی و نیز محرومیت‌زدایی و توزیع عادلانه منابع و بودجه شهرستان‌های دارای شرایط یاد شده به فرمانداری ویژه ارتقا یافته‌اند.

آیین‌نامه شرح وظایف کامل و حدود اختیارات فرمانداری ویژه با حضور فرمانداران ویژه من‌جمله فرماندار محترم مراغه در اسفند ماه 88 با حضور معاونان و وزیر کشور تهیه و .


آدرس خبر: http://www.bonabnews.com/detail/5321/