نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 6473
تاریخ : 17 مهر 1392 ساعت 06:45
دسته : اجتماعی
بازدید : 3813
شهرستان بناب با ۵۳ درصد افزایش طلاق ، رکورددار افزایش آمار طلاق در آذربایجان شرقی استشهرستان بناب با ۵۳ درصد افزایش طلاق ، رکورددار افزایش آمار طلاق در آذربایجان شرقی است معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی از افزایش 53 درصدی درصدی آمار طلاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شهرستان بناب خبر داد.

معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی از افزایش 53 درصدی درصدی آمار طلاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شهرستان بناب خبر داد.

لیلا جاویدان شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: شهرستان بناب با ۵۳ درصد افزایش و اهر با ۲۶ درصد کاهش ثبت وقوع طلاق مواجه است.

وی با اشاره به میانگین سن طلاق در بین مردان ۳۴ سال است، اظهار داشت: سن طلاق نسبت به سال های گذشته در میان مردان کاهش وجود دارد در حالی که سن طلاق زنان نیز به سن ۲۹ کاهش پیدا کرده است.

جاویدان ادامه داد: بیشترین آمار طلاق در آذربایجان شرقی در میان مردان و زنان در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال به ثبت رسیده است و ۱۷ درصد آن مبوط به همسرانی است که کمتر از یک سال زندگی مشترک داشته اند.

معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه ۵۰ درصد وقوع طلاق مربوط به زوجینی است که بیش از چهار سال زندگی مشترک داشته اند، افزود: این میزان نسبت به سال های گذشته بیشتر شده است.

وی تصریح کرد: آمار ثبت ازدواج آذربایجان شرقی در سال جاری ۴۶ هزار و ۶۶۲ مورد است و این میزان با رشد ۱٫۹ درصدی نسبت به سال گذشته یعنی ۴۵ هزار و ۷۷۰ مورد مواجه است .

جاویدان اعلام کرد: بیشترین وقوع طلاق در تبریز با ۱۸ هزار و ۸۸۶مورد، اتفاق افتاده است و شهرستان های مراغه با سه هزار و ۶۴۴ مورد رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

وی میانگین سن ازدواج ثبت شده در آذربایجان شرقی برای مردان ۲۷٫۶ و برای زنان ۲۲٫۵ سال اعلام کرد و گفت:میانگین اختلاف سنی زوجین ۴٫۷ سال است.


آدرس خبر: http://www.bonabnews.com/detail/6473/