نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 802
تاریخ : 25 خرداد 1391 ساعت 01:09
دسته : اقتصادی
بازدید : 1129
توسعه کشاورزی نباید صرفا محدود به توسعه اراضی باشدتوسعه کشاورزی نباید صرفا محدود به توسعه اراضی باشد به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، فرخ مسجدی عصر امروز در نشست مشترک ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان و کمیته اجرایی شهرستان بناب تصریح کرد: توسعه اراضی کشاورزی هدف نیست از این‌رو منابع شهرستان باید در ستاد شهرستان مورد بحث قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، فرخ مسجدی عصر امروز در نشست مشترک ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان و کمیته اجرایی شهرستان بناب تصریح کرد: توسعه اراضی کشاورزی هدف نیست از این‌رو منابع شهرستان باید در ستاد شهرستان مورد بحث قرار گیرد.

وی همچنین برای ارتقاء تولید، ارتقاء اشتغال و همچنین ارتقاء بهره‌وری در بخش کشاورزی تأکید کرد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به سهم استان از توسعه بخش کشاورزی خاطرنشان کرد: نهاده‌های لازم شامل آب، خاک و تسهیلات مالی برای هر شهرستان مشخص شده و شهرستان‌ها باید متناسب با طرح‌های پیشنهادی؛ این نهاده‌ها را مدیریت کنند.

وی با اشاره به نامگذاری سال 91 به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری و تاکید ریاست محترم جمهور بر اهتمام به نهضت توسعه کشاورزی در کشور به موازات تحقق منویات رهبری افزود: کشاورزی آذربایجان‌شرقی رشد خوب و مناسبی دارد ولی تا رسیدن به حالت ایده‌آل و کمال فاصله زیادی دارد.

مسجدی با عنوان اینکه توسعه کشاورزی نباید صرفا محدود به توسعه اراضی باشد، ادامه داد: توسعه تولید و افزایش بهره‌وری در این بخش با اقداماتی نظیر توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی نیز مورد توجه قرار گیرد.


آدرس خبر: http://www.bonabnews.com/detail/802/