نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 859
تاریخ : 26 خرداد 1391 ساعت 11:41
دسته : اجتماعی
بازدید : 703
کسب بالاترین شاخص های بهداشتی توسط کارگروه تخصصی بهداشت و درمان بناب فرماندار بناب از کسب بالاترین شاخص های بهداشتی توسط کارگروه تخصصی بهداشت و درمان شهرستان بناب خبر داد.

فرماندار بناب از کسب بالاترین شاخص های بهداشتی توسط کارگروه تخصصی بهداشت و درمان شهرستان بناب خبر داد.

سعید برقی با اعلام اینکه شهرستان بناب در بیشتر شاخص های سلامت و بهداشت از میزان متوسط کشوری جلوتر است گفت: بسیاری از معضلات بهداشتی شهرستان در طی سالهای اخیر از جمله جمع آوری و دفع اصولی زباله های عفونی و خانگی، وضعیت بهداشت آب شرب، ساماندهی بخشی از«قوبی چای» و تأمین و تقویت پزشکان متخصص مورد نیاز حل شده است.

وی در همین راستا گفت : کسب بالاترین شاخص های بهداشت و سلامت در نتیجه مصوبات و برنامه ریزی های کارگروه های مربوط به این بخش است که باید بطور منظم برگزار و پیگیری شود.

سعید برقی وضعیت بهداشتی آب شرب بناب را مطلوب توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه آب شرب منطقه بصورت منظم و دقیق کنترل می شود و شست و شوی منابه و شبکه آب شرب و نمونه برداری روزانه بصورت مرتب انجام می گیرد، لذا آب شرب شهرستان بناب از کیفیت بالایی برخوردار بوده و هیچ مشکلی ندارد.

وی در پایان سخنان خود با انتقاد از ضعف جمع آوری زباله در برخی روستاهای بناب خاطرنشان کرد: یکی از وظایف اصلی دهیاری ها جمع آوری و دفع مناسب زباله ها در روستاها بوده و آنها باید با بودجه ای که در اختیار دارند، ضمن فرهنگ سازی برای اخذ به موقع عوارض جمع آوری زباله از مردم این وظیفه را به نحو مطلوب انجام دهند.


آدرس خبر: http://www.bonabnews.com/detail/859/