نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 9901
تاریخ : 31 فروردين 1393 ساعت 20:56
دسته : فرهنگی
بازدید : 3600
اقتباس چهل‌ستون اصفهان از سرستون‌های مساجد بناب / رحیم‌زاده: بناب نیازمند موزه سنگ‌نگاری استاقتباس چهل‌ستون اصفهان از سرستون‌های مساجد بناب / رحیم‌زاده: بناب نیازمند موزه سنگ‌نگاری است عضو شورای شهر بناب از وجود 43 سرستون در این شهرستان خبر داد و گفت: سرستون‌های چهل ستون اصفهان از سرستون‌های مساجد بناب اقتباس شده است.

عضو شورای شهر بناب از وجود 43 سرستون در این شهرستان خبر داد و گفت: سرستون‌های چهل ستون اصفهان از سرستون‌های مساجد بناب اقتباس شده است.

علی اصغر رحیم‌زاده پیش از ظهر امروز در نشست کار گروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بناب ضمن اعلام آمادگی شورا و شهرداری برای برگزاری همایش و جشنواره ملی کباب بناب اظهار کرد: در صورت اعلام ثبت ملی از سوی مسئولین، شورا و شهرداری نسبت به تأمین هزینه این جشنواره اقدام خواهد کرد.

علی اصغر رحیم‌زاده از وجود 43 سرستون در این شهرستان خبر داد و افزود: سرستون‌های چهل ستون اصفهان از سرستون‌های مساجد بناب اقتباس شده است.

وی اظهارکرد: با توجه به وجود ظرفیت‌های لازم شهرستان بناب نیازمند موزه سنگ نگاری است.

شهرستان بناب روزانه پذیرای صدها مسافر و میهمان از شهرهای استان و حتی مناطق مختلف کشور برای میل کباب لذیذ و مخصوص بناب است.

خیار بناب، برخی خشکبار و نیز انگور، کشمش این شهرستان نیز منحصر به فرد است.

شهرستان بناب هم اکنون دارای نیروگاه حرارتی تولید برق، مرکز پرتودهی وابسته به سازمان انرژی اتمی کشور، شهرک صنعتی بزرگ، چندین مجتمع تولید فولاد و مقاطع فولادی، کارخانه‌های بزرگ تولید شیر و محصولات لبنی، چندین کارخانه تولید و بسته‌بندی خشکبار و همچنین کشتارگاه صنعتی بی نظیر در منطقه است.

فارس.


آدرس خبر: http://www.bonabnews.com/detail/9901/