اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه همکار از سوی دانشگاه آزاد اسلامی بناب

به گزارش بناب نیوز، آزمایشگاه بتن این واحد دانشگاهی طی بازدید کارشناسان اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی و با کسب مجوزهای لازم از این اداره، به عنوان اولین مرکز آموزشی استان موفق به اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه همکار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و تأکید ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر کسب درآمد غیر شهریه و غیر متکی به شهریه دانشجوئی و به منظور ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشگاه، این واحد دانشگاهی پس از اخذ موافقت اولیه از اداره کل استاندارد، اقدام به کالیبراسیون و مهیا کردن شرایط لازم نموده و به عنوان اولین مرکز آموزشی استان، بر اساس شماره استاندارد ملی ۶۰۴۴، موفق به اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه همکار در زمینه بتن شد.

دکتر سیدعبداله حجتی افزود: سامانه آزمایشگاه هاي همكار آزاد عبارت است از آزمایشگاه ها و کارگاه های مجزا كه متعلق به دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي سراسر كشور بوده و از طریق یک سامانه یا شبکه واحد به صورت یکپارچه و با دستورالعمل یکسان به هم متصل شده اند و امكان ارائه خدمات به كليه متقاضيان را دارند؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب نیز عضوی از این سامانه سراسری می باشد.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب در نظر دارد با توجه به امکانات و توان بالقوه آزمایشگاه ها و کارگاه های واحد، با افزایش دامنه فعالیت در زمینه شن و ماسه و سایر زمینه های آزمایشگاهی اقدام به اخذ صلاحیت از اداره کل استاندارد استان نموده و همچنین با اخذ مجوزهای لازم از اداره کل راه و شهرسازی استان، در سازمان نظام مهندسی در زمینه بتن و ژئوتکنيک فعالیت آزمایشگاهی نماید.

دکتر حجتی در پایان گفت: واحد بناب با داشتن 8 کارگاه و 21 آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی، آمادگی خدمت رسانی به جامعه علمی استان و کشور را دارد.