تمجید از مواضع انقلابی‌ روحانی در برابر رئیس جمهوری آمریکا/نباید رانت ویژه‌ای به فرد خاصی داده شود

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام شیخ مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه امروز شهرستان بناب ضمن تمجید از مواضع محکم و انقلابی رئیس جمهور کشورمان در خصوص نفی مذاکره با آمریکایی‌ها اظهار داشت: حرف‌هایی که رئیس جمهور کشورمان در خصوص صادرات نفت ایران، تنگه هرمز و تنگه های مختلف همچنین قلدر دروغگویی چون ترامپ بیان کردند، حرف‌های افتخارآمیز و حرف دل مردم بود.

وی افزود: انتظار داریم رئیس جمهوری این شجاعت و جسارت را در داخل کشور نیز اعمال کرده و در مورد مفسدان اقتصادی داخل کشور که نقش پیاده نظام دشمن را انجام می‌دهند، اعمال کند.

خطیب جمعه شهرستان بناب با تأکید بر اینکه رئیس جمهور باید شجاعت به خرج داده و اقتصاد کشور را از انحصار عده‌ای خارج کند، گفت: کشور در شرایط فعلی درست اداره نمی‌شود.

باقری‌بنابی اذعان کرد: البته قسمتی از مشکلات کشور به این دولت برمی‌گردد ولی بخش عمده‌ای از مشکلات به دولت‌های قبلی برمی‌گردد.

وی با انتقاد از عملکرد و موازی‌کاری برخی دستگاه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها در اجرای پروژه‌ها یادآور شد: بعضی دستگاه‌ها، شرکت‌ها، مؤسسات و سازمان‌ها موازی‌کاری کرده و با ورود به برخی حوزه‌‌ها در انجام امور تداخل به وجود آوردند و در بحث تجارت، واردات و صادرات حساب و کتاب شفافی ندارند و یا در جاهایی نشسته‌اند که هیچ‌کس نمی‌تواند از آنها حساب و کتاب بخواهد!

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در عین حال اظهار کرد: البته هیچ ایرادی ندارد دستگاه‌ها با داشتن منابع موجود فعالیت اقتصادی انجام دهند ولی فعالیت تجاری آنها باید کاملاً شفاف و حساب شده باشد.

باقری‌بنابی خاطرنشان کرد: نباید رانت ویژه‌ای به فرد و یا سازمان خاصی داده شود و اگر قرار است به مجموعه‌ای کمک شود، باید از بودجه رسمی کشور و با نظارت دقیق انجام شود.

وی تصریح کرد: مع‌الأسف کشور امروز به این صورت اداره نمی‌شود و از این رو رئیس جمهور، دولت و سایر مسوولان باید با شجاعت وارد شده و این مشکلات را از سر راه بردارند.

امام جمعه شهرستان بناب در ادامه گفت:مع‌الأسف بسیاری از مناقصه‌ها در کشور که سرنوشت‌ساز و تأثیرگذار هستند، با ضابطه انجام نشده‌اند و افراد در این مسائل تصمیم‌گیر هستند و در چنین مواقعی فساد نیز رخ می‌دهد.

باقری‌بنابی بیان داشت: وضعی در کشور حاکم شده که در بحث انجام مناقصات پروژه‌ها یا باید ثروت هنگفتی داشته باشی یا اینکه به قدرت بزرگ‌تری وصل باشی تا اینکه این مجوز را به‌دست بیاوری.

وی در ادامه خطبه‌های نمازجمعه بناب اذعان کرد: امام راحل در دیدار با مسوولان و مقامات کشور حرف‌ها و مطالبی را می‌گفتند که مسوولان مراقب عملکرد خود باشند، از این رو نباید با برخی اقدامات نسنجیده شاهد روزی باشیم که مردم از جمهوری اسلامی رویگردان باشند.