آمریکا وعده می‌دهد اما امتیاز نقد می‌گیرد/ بدعهدی آمریکا بر کسی پوشیده نیست

به گزارش بناب نیوز، ضیاءالله اعزازی ملکی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا اظهارداشت: فصل‌الخطام در بحث مذاکره با آمریکا فرمایش رهبر معظم انقلاب است و همانطور که ایشان فرمودند ما با آمریکا نه مذاکره خواهیم کرد نه اینکه جنگی در خواهد گرفت.

وی افزود: غیرقابل اعتماد بودن و بدعهد بودن آمریکا بر هیچ کسی پوشیده نیست و امر پنهانی نیست که نیاز به توضیح داشته باشد بلکه این موضوع بر همه عیان است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا نه تنها در دوران پیروزی انقلاب بلکه از سال‌ها قبل و از زمان نخست‌وزیری مصدق بدعهدی‌های زیادی را نسبت به ملت ایران داشته از جمله آن می‌توان به حمایت از دولت مصدق در ابتدای کار و حمایت از کودتای 28 مرداد 32 برای سرنگونی دولت مصدق اشاره کرد.

اعزازی ملکی خاطرنشان کرد: آمریکا همواره در مذاکرات و معاهداتش با ما بدعهد بوده و امتیاز نقد را گرفته و به جای آن وعده داد و به وعده‌های خود هم عمل نکرده است.

وی در پایان گفت: من به مسئولین پیشنهاد می‌کنم که به جای پرداختن دائم به موضوع آمریکا و بزرگ جلوه دادن اقدامات این کشور به وظایف خود عمل کنند و حتی شده یک هفته به جای اینکه اینقدر دم از تحریم و موضوع تحریم آمریکا صحبت کنند و دشمن را بزرگ جلوه دهند به کار و تلاش بپردازند و آرامش مردم را با اینگونه اظهارات به هم نزنند.