هجرت پیامبراکرم(ص) نقطه عطف در تاریخ اسلام و درس سیاست است

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با تشریح جریان هجرت پیامبراکرم(ص) از این روز به عنوان نقطه عطف در تاریخ اسلام همچنین از آن به عنوان یک درس سیاست و معنویت نام‌برد و اظهار کرد: اگر هجرت نبود امروز از اسلام و قرآن نیز خبری نبود و پرچم عدالت نیز به اهتزاز در نمی‌آمد.

وی تصریح کرد: در سال دهم بعثت پیامبر اکرم(ص) دو حادثه تلخ و ناگوار برای ایشان رخ داد که ذات مقدس رسول خدا را سخت پریشان کرد و آن حضرت به تمام معنا در تنگنا قرار گرفت.

خطیب جمعه شهرستان بناب از وفات ابوطالب و رحلت حضرت خدیجه کبری(س) به عنوان دو حادثه تلخ برای پیامبراکرم(ص) نام برد.

باقری‌بنابی با بیان اینکه خداوند در همه حال پشتیبان و حامی مسلمانان است؛ افزود: ما غافل و بی‌توجه هستیم، در حالی که خداوند بالای سر ماست و اگر صبر و مقاومت کنیم، مسلماً به قدرت اول دنیا تبدیل خواهیم شد و عزت ابدی از آن مسلمانان است.

وی تأکید کرد: اگر مقاومت کنید و در برابر عربده‌کشی‌های استکبار جهانی سستی به خود راه ندهیم، وعده تخلف‌ناپذیر قرآن شامل حال مسلمانان شده و طولی نخواهد کشید که وعده‌های خداوندی تحقق خواهد یافت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب سپس با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به جوانان که فرمودند«این جوانان هستند که دشمنان را در خاک آنها نگه داشته‌اند و توسط آنها دستاوردهای بزرگ علمی نصیب این کشور شده است» ؛ گفت: نظام و انقلاب در سایه مساجد به ثمر نشسته‌اند و همانطوری که امام راحل نیز فرمودند «مسجد سنگر است، سنگرها را حفظ کنید»، «از موشک‌های دشمنان نترسید و از خالی شدن مساجد بترسید».

باقری‌بنابی با اشاره به ضرورت توجه به مساجد در جامعه تأکید کرد: تقویت و آبادی مساجد توطئه‌های دشمنان را خنثی و نقش بر آب می‌کند و باید برای آبادی مساجد و پررونق کردن مساجد تلاش و کوشش کرد.