دامن زدن به اختلافات بازی در زمین دشمن است/ انتقاد حق مردم است

به گزارش بناب نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با تشریح آیه ۱۰۵ سوره انبیاء اظهار کرد: یکی از روشن ترین و بارزترین پاداش اخروی صالحان قبل از آخرت بدست آوردن حکومت بصورت ششدانگ بر روی زمین است و این آیه وعده قرآن است.

وی تصریح کرد: البته آیات قرآن و روایات انبیاء الهی و فلسفه خلقت هیچ کدام گویای این وضعیت نیست که بدون رنج به گنج برسی. ملت هایی که برخاستند، به نتایج خوبی دست یافتند ولی ملت هایی که تنبل هستند و حاضر نیستند در برابر ظلم و ستمگران عالم کوچک ترین فریادی بکشند، تسلیم محض هستند و آن ها مشمول این وعده الهی نمی توانند باشند.

خطیب جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه دشمنان نظام علیه ملت های مظلوم مسلمان به خصوص جمهوری اسلامی با راه های مختلف از جمله ترویج فساد، رواج مواد مخدر و انواع سرگرمی های ناسالم قصد دارد اعتقادات مردم ایران بویژه جوانان را تارو مار کند. ملت ایران باید بیش از این با حفظ هوشیاری خود در مقابل توطئه های دشمنان بایستند.

حجت الاسلام باقری بنابی از وحدت شکنی به عنوان یکی از ابزارهای دشمنان برای اختلاف افکنی در داخل کشور نام برد و گفت: این ترفند از تمام ترفندها و توطئه های دشمنان خطرناک تر است و به بهانه مسائل اقتصادی، مسائل قومی، انتخاباتی که در پیش روست، آزادی انتقاد و مطالبات به حق مردمی دشمن در حال برنامه ریزی است تا مسئولان نظام را مقابل مردم قرار دهند و این عین خواسته آمریکاست.

وی تأکید کرد: هرکس به این موضوعات دامن بزند، در زمین دشمن بازی کرده و به دشمن کمک کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب همچنین با بیان اینکه نقد حق هر فرد ایرانی است؛ اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سرتاسر سال مسئولان کشور را امر و نهی می کنند و مدیران کشور را مورد عتاب و خطاب قرار می دهند اما به گونه ای که دشمن از آن سوءاستفاده نکند و به گونه ای که اشرار به اسرار کشور غالب نشوند. از این رو سعی کنیم در نقدهای خود سیره رهبری را بکار گیریم و نباید کاسه داغ تر از آش باشیم.

حجت الاسلام باقری بنابی سپس اذعان کرد: الحمدلله در شهر ما کوچک ترین مشکلی در این خصوص نیست اما به عنوان خادم پیر این مردم تأکید می کنم که مراقب اوضاع باشیم و با دستان خودمان زحمت دشمن را کم نکنیم.

وی در عین حال بیان کرد: نباید شرایطی را بوجود آوریم که از طریق نماز جمعه تهران حوزه ها و دولت را به توپ ببندند. عقل و شرع می گوید مسیر رهبری را ادامه دهیم و به بهانه های کذایی به اختلافات دامن نزنیم. خداوند برخی روزنامه ها را هدایت کند. اما روزنامه های ارزشی که دم از انقلاب می زنند، در غفلت هستند و قطعاً اوضاع و وضعیت کنونی کشور را رصد نمی کنند.