فرماندار بازنشسته شهرستان بناب مسئولیت گرفت!

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، ولی الله فرج اللهی فرماندار سابق شهرستان بناب پس از 15 ماه دوری از دولت دوازدهم بار دیگر با حکم علی جهانگیری سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی به عنوان مسئول پیگیری و نماینده این معاونت در پیگیری مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان‌های مراغه، بناب، ملکان و عجب‌شیر منصوب شد.

بر اساس این گزارش، انتصاب فرج اللهی با حکم سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌شرقی نشان داد بازنشستگانی که با اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان از مسئولیت‌های خود کنار رفته بودند، اندک اندک در حال بازگشت به بدنه دولت هستند تا مشخص شود که در همچنان بر همان پاشنه می‌چرخد.

سال گذشته بعد از کشمکش‌های بسیار درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان سرانجام این قانون نهایی و برای اجرا ابلاغ شد. قانونی که بر اساس آن بنا بود بخش زیادی از مدیران بازنشسته در رده‌های مختلف را خانه نشین کرده و نیروهای جوان را جایگزین آنها کند.

بیشتر وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی با اجرایی شدن این قانون تغییراتی را در بدنه خود دیدند اما با بازگشت تدریجی بازنشستگانی که با اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان ترک پست کرده و رفته بودند، ناکارآمدی این قانون بیش از پیش خود را نشان داد تا جایی که حتی برخی از بازنشستگان این بار توانستند بر پستی بالاتر از پست قبلی تکیه بزنند.

البته ولی الله فرج‌اللهی بعد از خداحافظی از فرمانداری بناب مدتی نیز به عنوان مشاور در مجتمع فولاد صنعت بناب مشغول به کار شد که بعد از انجام تغییرات در بدنه مدیریتی این مجتمع تولیدی، صنعتی وی از پست مشاور مجتمع مذکور کنار گذاشته شد.

به این ترتیب باید منتظر ماند و دید که آیا بازنشستگان دیگر نیز دوباره و البته بصورت چراغ خاموش به سمت‌های خود یا پست‌های دولتی دیگری باز می‌گردند یا اینکه نمایندگان محترم مجلس حساسیت بیشتری را نسبت به اجرایی شدن دقیق این قانون خود نوشته به خرج می‌دهند؟!