قوه قضائیه به پرونده دستگیری سریالی در شهرداری بناب خاتمه دهد / مشکلات شهرک مسکونی ولی عصر(عج) بناب برطرف شود

به گزارش بناب نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور امروز پس از ورود به شهرستان بناب با حضور در دفتر امام جمعه این شهرستان با وی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای تأمین شهرستان بناب نیز حضور داشتند، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی امام جمعه بناب ضمن تقدیر و تشکر از رئیس قوه قضائیه و همکاران ایشان بخاطر اقدامات ارزنده ای که در بحث مبارزه با فساد انجام می دهند؛ گفت: مردم به دستگاه قضایی به عنوان منجی نگاه می کنند و با اقداماتی که در این قوه شروع شده توقعات را در بین اقشار مختلف مردم بالا برده و آن ها را امیدوار کرده است.

وی سپس با اشاره به برخی مشکلات شهرستان بناب اذعان کرد: تخریب باغات اطراف فرودگاه سهند یکی از موضوعاتی است که اهالی را رنج می دهد و فرودگاهی که از لحاظ توسعه مکانی هیچ توجیهی ندارد و در طی ۱۰ سال گذشته در چندین نوبت افتتاح و تعطیل شده است، نیاز به کار کارشناسی دارد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بناب افزود: به نظر می رسد دست هایی هستند که سعی دارند بین اهالی این دو شهرستان اختلاف افکنی کنند و این درحالی است که فرودگاه سهند یک فرودگاه نظامی است و به واسطه قرار گرفتن در کنار پادگان، نیروگاه و جاده امکان توسعه آن میسر نیست.حجت الاسلام باقری بنابی همچنین با اشاره به مشکلات شهرک مسکونی ولی عصر(عج) بناب اذعان کرد: بیش از ۲۰ سال است این شهرک در حال آماده سازی است ولی به جهت عدم حل مشکل آسفالت و اوضاع نابسامان بهداشتی و امنیتی ساکنین این شهرک با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

وی تصرف غیرقانونی زمین های واقع در دامنه کوههای قره قشون را توسط افراد سودجو از دیگر مشکلات این شهرستان عنوان کرد و گفت: با تصرف اراضی محل توسط عده ای سودجو و انجام ویلاسازی بیت المال عمومی را به تاراج می برند که امیدواریم جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی گرفته شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با اشاره به پرونده تخلفات مالی شهرداری بناب تصریح کرد: بیش از ۳ سال است با بگیر و ببند برخی کارکنان شهرداری و دستگیری آن ها در کنار میز کار سریالی درست کرده اند و الآن هم سریال دستگیری ها ادامه دارد و تاکنون هم هیچ جرمی برای آن ها صادر نشده است و برای مردم بناب این سئوال مطرح است که چرا با گذشت بیش از ۳ سال پرونده شهرداری بناب نتیجه نداده است! و شهرداری بناب در حالت تعطیلی بوده و درب آن قفل شده است.

حجت الاسلام باقری بنابی برای جلوگیری از خطرات احتمالی سیل بر ضرورت لایروبی رودخانه های شهرستان تأکید کرد.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به قرار گرفتن شهرستان بناب در مسیر مواصلاتی استان های غربی کشور از این شهرستان به عنوان محل دپوی قاچاق انواع کالا استفاده می شود که امکانات نیروی انتظامی و دستگاه قضایی پاسخگوی حل این نیازها نیست.

امام جمعه بناب خواستار تقویت امکانات نیروی انتظامی از لحاظ نیروی انسانی و خودرویی و نیز تقویت دستگاه قضایی شهرستان شد.