فعالیت انتخاباتی مدیران خلاف قانون است

به گزارش بناب نیوز به نقل از مهر، فرماندار بناب در جلسه شورای اداری شهرستان بناب با تأکید بر ضرورت تعامل و همکاری ادارات و نهادها با یکدیگر گفت: فرماندار نباید برای هر موضوع کوچک بین دو اداره وارد موضوع شود.

امین رفیعی خواستار توجه ویژه مسئولین به تکریم ارباب رجوع شد و افزود: طرح نیازها و مشکلات از سوی مسئولان از ساده‌ترین خواسته‌های مردم است که باید از سوی مسئولین و کارکنان ادارات به مردم احترام قائل شد و تا حد قانونی کار آنها را حل کرد و از تمام ظرفیت خود و ادارات برای حل مشکلات مردم استفاده کرد.

وی نسبت به دوری مردم و دولت هشدار داد و تصریح کرد: دشمنان در صددند بین مردم و مسئولان نظام فاصله بیندازند، براین اساس وظیفه داریم با حل مشکلات و خواسته‌های مردم، توطئه دشمنان را خنثی کنیم.

رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان بناب در ادامه با ارائه گزارشی از روند ثبت نام و بررسی صلاحیت‌های داوطلبین انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این شهرستان اظهار داشت: افزایش مشارکت مردم در انتخابات، تأمین امنیت انتخابات از سوی مسئولین نظامی، انتظامی و امنیتی و سلامت انتخابات بسیار حائز اهمیت است.

رفیعی خاطرنشان کرد: اجازه نخواهم داد اعمال و رفتار خلاف قانون از سوی داوطلبین، طرفداران نامزدها و برگزارکنندگان انتخابات صورت گیرد.

وی همچنین از ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادگستری شهرستان بناب خبرداد و گفت: شعبه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در بناب تشکیل شده و تمام مسائل مربوط به انتخابات رصد می‌شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف اولین کسی که به موضوع رسیدگی به تخلفات ورود خواهد کرد، خود بنده خواهم بود.

فرماندار بناب با بیان اینکه مسئولین ادارات مجاز به فعالیت انتخاباتی بر له یا علیه هیچ یک از نامزدهای انتخابات نیستند، اظهار امیدواری کرد: با کمک و همکاری مسئولین و مردم شهرستان شاهد برگزاری انتخاباتی شکوهمند و سالم در دوم اسفند ماه در شهرستان بناب باشیم.

رفیعی هرگونه فعالیت انتخاباتی توسط مدیران و کارکنان ادارات را خلاف قانون اعلام کرد و اذعان داشت: اگر مشخص شود کارمندی از دولت با دلایل و مستندات تخلفی انجام داده، بنده به عنوان فرماندار و رئیس هیأت اجرایی انتخابات اولین نفری خواهم بود که با وی برخورد کرده و به شعبه رسیدگی به تخلفات ارجاع داده می‌شود.