طرح استیضاح شهردار بناب برای دومین بار کلید خورد

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، انجام خلاف قانون شهردار در اجرای ماده 101 با وجود اینکه شورای اسلامی شهر بناب با اجرای آن مخالف بود و هیأت تطبیق شهرستان نیز آن را رد کرده بود، عدم توجه شهردار به مصوبات شورای اسلامی شهر که در سال 1398 هیچ طرح اولویت‌دار بودجه را اجرایی نکرده است و همچنین انتقال خودسرانه زباله‌های شهرستان میاندوآب به شهر بناب و دفن آنها در محل زیبای قره‌قشون که موجبات اعتراض دوستداران محیط زیست و شهروندان گرامی شده است، از دلایل این استیضاح اعلام شده است.

همچنین با وجود سپری شدن وقت قانونی شهردار در پاسخ به سئوالات طرح شده و استنکاف وی از پاسخ قانونی بر اساس ماده 83 همین قانون موضوع بصورت استیضاح از شهردار مطرح شد که این از دیگر دلایل استیضاح شهردار بناب است.

طرح استیضاح شهردار بناب در آبان ماه سال 1398 نیز برای اولین بار کلید خورد که این طرح در صحن شورای اسلامی شهر بناب رأی نیاورد و وی همچنان شهردار ماند.

این گزارش می افزاید، چند روز پیش بحث طرح استیضاح شهردار بناب توسط یکی از پایگاه‌های خبری شهرستان رسانه‌ای شد که بلافاصله این خبر توسط رئیس شورای اسلامی شهر بناب تکذیب شد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا رئیس محترم شورای اسلامی شهر بناب این خبر را نیز تکذیب خواهند کرد یا نه؟!

محبوب تیزپاز نیاری متولد 1346 پارس آباد مغان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی معماری و شهرسازی است.

وی پنجم آذر ماه سال 1397 با رأی 7 عضو شورای اسلامی شهر بناب از بین 9 گزینه معرفی شده برای این پست به عنوان شهردار بناب انتخاب و از 25 آذرماه همان سال رسماً فعالیت خود را به عنوان کلیددار شهر بناب آغاز کرده است.