آزادی 11 زندانی جرایم غیر عمد در بناب توسط خیرین

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، علیرضا دهقان در نشست سالانه مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بناب ضمن قدردانی از تلاش های اعضای انجمن حمایت از زندانیان بخصوص مدیرعامل این انجمن اظهار کرد: انجمن حمایت از زندانیان بناب در راستای حمایت از خانواده های زندانیان فعالیت خوبی را در کارنامه خود دارد و نقش خیرین شهرستان در این خصوص ستودنی است.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد یکساله انجمن حمایت از زندانیان بناب گفت: با مساعدت های خیرین شهرستان سال گذشته 11 زندانی جرائم غیرعمد در شهرستان بناب آزاد شدند.

دادستان عمومی و انقلاب بناب افزود: با وجود اینکه امسال به علت  شرایط حاکم کرونایی نتوانستیم جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان برگزار کنیم، با این حال باز خیرین کمک خوبی کردند ولی با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای مردم شهرستان بناب انتظار داریم با مساعدت های خیرین بتوانیم ضمن آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، احتیاجات خانواده های زندانیان را فراهم کنیم.

دهقان تصریح کرد: هم اکنون انجمن حمایت از زندانیان بناب 130 خانواده زندانی را تحت حمایت خود دارد.

فرماندار بناب نیز در این نشست ضمن قدردانی از تلاش اعضای هیأت مدیره انجمن حمایت از زندانیان، رسیدگی به مسائل مربوط به زندانیان و خانواده های آن ها را از وظایف هر فرد در جامعه عنوان کرد.

امین رفیعی توجه به رفع مشکلات فرهنگی و اقتصادی موجود در جامعه را بهترین و تأثیرگذارترین روش برای حمایت از اقشار آسیب پذیر عنوان کرد و گفت: تلاش این انجمن باید بیشتر در راستای حمایت از خانواده های زندانیان باشد.

وی افزود: خانواده های زندانیان با وجود اینکه هیچگونه خطا و اشتباهی را مرتکب نشده اند اما همواره در معرض بیشترین آسیب ها قرار دارند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب ضمن قدردانی از مساعدت های خیرین در حمایت از خانواده های زندانیان بر ادامه کمک و مساعدت خیرین و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی به خانواده های زندانیان تأکید کرد و گفت: ظرفیت در شهرستان بالاست و باید از این ظرفیت در این راستا استفاده کرد.

این گزارش حاکی است، در ادامه این نشست، بعد از ارائه گزارشی از عملکرد، میزان درآمد و هزینه های انجمن حمایت از زندانیان بناب در سال 1398 توسط مدیرعامل این انجمن، با رأی معتمدین و خیرین شرکت کننده در مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بناب آقایان مصطفی برزگران و جاوید بنابیان به عنوان بازرسان این انجمن برای مدت یک سال انتخاب شدند.