ضرورت توجه و اهتمام مسئولان برای تداوم برگزاری جشنواره سراسری شعر غدیریه در بناب

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، حبیب صدقی از برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در دهه امامت و ولایت بصورت مجازی خبر داد و اظهار داشت: با همکاری شهرداری جشنواره های هنرهای تجسمی، نمایش و مسابقه عکاسی در دهه امامت و ولایت در موضوعات غدیر، عفاف و حجاب و بررسی موضوعات آسیب های اجتماعی برگزار می شود.

وی افزود: در این خصوص فراخوان جشنواره انتشار یافته است.

صدقی با انتقاد از عدم برگزاری نوزدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه در سال گذشته گفت: در 18 دوره جشنواره سراسری شعر غدیریه اقدامات خوبی صورت گرفت و در تلاش بودیم که این جشنواره را بصورت بین المللی برگزار کنیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب خاطرنشان کرد: سال گذشته به دلیل نبود اعتبار شاهد تعطیلی این جشنواره سراسری بودیم و تولیدات محتوایی که این جشنواره داشت ظرفیت خوبی برای تبیین غدیر در قالب هنر شعر بود و بالای یک هزار اثر بارز تولید و به این جشنواره ارسال می شد.

صدقی از مسئولان شهرستان علی الخصوص نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی خواست با تأمین اعتبار لازم نسبت به تداوم برگزاری این جشنواره اقدام شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی کشور امسال برگزاری جشنواره سراسری شعر غدیریه بصورت حضوری امکان پذیر نیست ولی می توان با تأمین هزینه های آن که نسبت به هزینه های برگزاری حضوری به نصف کاهش می یابد، امسال این جشنواره را بصورت مجازی برگزار کنیم.