آخرین وضعیت کرونا در شهرستان بناب / 551 بستری و 41 فوتی

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، علی نیرپور در جلسه شورای فرهنگ عمومی با ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا در شهرستان بناب، اظهار داشت: از اولین روز شیوع کرونا در بناب از دوم اسفندماه سال 98 تاکنون 551 بیمار بستری در بیمارستان داشتیم که از بین این تعداد 56 نفر از بستری‌شدگان غیربومی بودند.

وی، تعداد فوتی‌های شهرستان بناب را که مثبت کرونایی بودند، 41 نفر اعلام کرد.

نیرپور ضمن تقدیر و تشکر از همکاری صمیمانه مسوولان شهرستان و مردم در خصوص کنترل نسبی این بیماری تصریح کرد: هم اکنون زیر 15 نفر بستری داریم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب، اضافه کرد: شهرستان بناب بعد از مدت‌ها با تلاش پزشکان و کادر درمانی از حالت قرمز به حالت زرد تقلیل یافته ولی این بدان معنی نیست که این بیماری خاتمه یافته و اگر مراقبت نکنیم بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت در پاییز امسال با یک فاجعه انسانی روبه رو خواهیم شد.

نیرپور اظهار امیدواری کرد، در صورت همکاری و همراهی مردم در روزهای آتی تلاش بر این است که شرایط بناب را به حالت عادی و سفید برگردانیم.

وی در ادامه گفت: در ایام محرم به هیچ‌وجه اجازه تجمع در مساجد و تکیه‌ها را ندهیم و سعی کنیم اگر عزاداری برگزار می‌شود، فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم و از بروز حوادث فاجعه‌بار انسانی جلوگیری کنیم.

فرماندار بناب نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه پخت هرگونه غذا و عرضه آن به عزاداران در مساجد در ایام ماه محرم ممنوع است از هیأت امنای مساجد خواست این احسان و نذورات را در قالب بسته‌های حمایتی بین مردم توزیع کنند.

امین رفیعی ضمن دعوت از مردم و عزاداران برای پرهیز از تجمع در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در میادین از هیأت‌های مذهبی خواست برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه‌های عزاداری را در محیط‌های باز و در ساعاتی محدود برگزار کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب ضمن تقدیر و تشکر از تیم پزشکی و درمانی شهرستان به‌خاطر کنترل ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: اگر امروز شاهد این هستیم که وضعیت بناب در حالت زرد قرار گرفته است، در سایه زحمات کادر درمانی و همکاری مردم بوده و اگر می‌خواهیم به شرایط سفید برگردیم، نباید این ویروس را شوخی تلقی کنیم و باید بیش از پیش مراقبت کرده و به تذکرات ستاد مقابله با ویروس کرونا توجه داشته باشیم.