در جامعه‌ای که انتقاد نباشد آن جامعه، جامعه‌ مرده‌ای است

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام محمد باقری بنابی در آیین گرامیداشت روز خبرنگار با تبریک این روز با اشاره به نقش خبرنگاران در پیشرفت و توسعه اظهار داشت: خبرنگاران بیشتر از مسئولان می توانند به پویایی هر جامعه کمک کنند!

وی افزود: رسانه‌ها می‌توانند یاریگر دستگاه‌های اجرایی باشند و مدیران و مسئولان را در خدمت‌رسانی به مردم یاری و حمایت کنند.

باقری‌بنابی با اشاره به ضرورت امانت‌داری و صداقت در حرفه خبرنگاری تصریح کرد: نقد منصفانه هر جامعه‌ای را از انحراف دور می‌کند و در جامعه‌ای که انتقاد نباشد آن جامعه جامعه مرده‌ای است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر نقد منصفانه باشد حتماً تأثیرخود را بر جامعه و مسئولین خواهد گذاشت ولی اگر بجای نقد منصفانه دنبال سیاه نمایی باشیم، عقب خواهیم ماند.

باقری بنابی در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های خبرنگاران شهرستان که برای تنویر افکار عمومی و توسعه و آبادانی شهرستان و منطقه قلم می‌زنند، به برخی اقدامات صورت گرفته در منطقه طی چند ماه گذشته اشاره کرد و با اذعان به مشکل و کمبود آب و قطعی آن در روزهای اخیر در استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: نمایندگان استان انتقال آب ارس به تبریز را جزو اولویت کاری خود قرار داده‌اند و امیدواریم سال‌های آتی شاهد این موضوع باشیم که برای اجرای این پروژه بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی توسعه 280 هکتاری شهرک صنعتی بناب را از دیگر اقدامات شهرستان اعلام کرد و گفت: با صرف بالغ بر 100 میلیارد ریال اعتبار اکثر محورهای مواصلاتی و روستاهای شهرستان در حال آسفالت ریزی است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در ادامه از زحمات و تلاش های مدیران شهرستان و در رأس آن ها فرماندار شهرستان بخاطر پیگیری های مسائل شهرستان تقدیر و تشکر کرد.