کمتر از 24 ساعت تا آغاز ماراتن کنکور در بناب

به گزارش بناب نیوز به نقل از خبرگزاری صداو سیما؛ میر سجاد هاشمی نماینده تام الأختیار سازمان سنجش در برگزاری کنکور سال 99 در شهرستان بناب گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا،  این آزمون به شیوه‌ای متفاوت نسبت به سال‌های قبل برگزار می شود.
میر سجاد هاشمی با بیان آخرین تمهیدات برای برگزاری کنکور در شرایط بهداشتی ویژه اظهار داشت: همه داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ لازم است از روز سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۹۹ به سامانه خوداظهاری بیماری کرونا به آدرس salamat.gov.ir مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری، اقدام کنند. اطلاعات این فرم در وزارت بهداشت محفوظ است. تکمیل این فرم به منزله تأیید سلامت داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ است، چرا که سایر داوطلبان مبتلا به بیماری کرونا باید به درگاه سازمان سنجش مراجعه و نسبت به تکمیل فرم مربوط اقدام کنند.
وی افزود: همراهان داوطلبان (والدین) از تجمع درمبادی ورودی حوزه های امتحانی جدا خودداری نمایند و  داوطلبان سعی کنند با حداکثر یک نفر همراه آمده و همراه داوطلب بعد از ورود و مشایعت داوطلب به حوزه امتحانی کنکور، فورا محل حوزه را ترک نمایند.

نماینده مقام عالی سازمان سنجش در بناب با اشاره به التزام فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک برای داوطلبان افزود: داوطلبان و همراهان نهایت همکاری و مودت را با کادر اجرایی از بدو ورود به حوزه امتحانی تا پایان مهلت این آزمون داشته باشند.

وی در ادامه گفت: با توجه به برگزاری کنکور در سال 99 در روزهای کرونایی برنامه ریزی دقیق فراهم شده تا داوطلبان به صورت منظم و با رعایت پروتکل های بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی بعد از پایان آزمون از حوزه امتحانی خارج شوند.

این مقام مسئول به دلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی از ممنوعیت امانت گرفتن و امانت دادن هر گونه وسایل شخصی خبر داد و از داوطلبان خواست از همراه داشتن وسایل شخصی اعم از گوشی همراه، ماشین حساب و ... خودداری نمایند چرا که حوزه های امتحانی کنکور فاقد مکان برای امانت داری می باشند.
میرسجاد هاشمی در بخش پایانی سخنان خود از عموم والدین داوطلبان نهایت تشکر و قدردانی را در همکاری برای برگزاری هر چه بهتر کنکور در این شرایط کرونایی اعلام داشتند.