تشکیل فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس یازدهم/ باقری بنابی به عنوان رئیس فراکسیون انتخاب شد

به گزارش بناب نیوز به نقل از خانه ملت، غلامرضا نوری قزلجه در توضیح نشست امروز فراکسیون مستقلین ولایی مجلس یازدهم، گفت: اولین نشست مجمع عمومی فراکسیون مستقلین برگزار شد. 48 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای عضویت در این فراکسیون اعلام آمادگی کردند لذا جلسه مجمع عمومی فراکسیون تشکیل و اساسنامه در ابتدای این جلسه تصویب شد.

وی افزود: 30 نفر از نمایندگان به عنوان عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی انتخاب شدند. اعضای هیات رئیسه فراکسیون نیز در نشست امروز مشخص شدند، بر این اساس محمد باقری نماینده مردم بناب به عنوان رئیس فراکسیون، سیدمهدی فرشادان و سید کاظم دلخوش نمایندگان مردم سنندج و صومعه سرا به عنوان نواب اول و دوم رئیس فراکسیون انتخاب شدند.

نوری که به عنوان سخنگوی فراکسیون انتخاب شده است، در ادامه اظهار کرد: ذبیح الله اعظمی نماینده جیرفت و محمدعلی محسنی بندپی نماینده مردم نوشهر و چالوس به عنوان دبیران اول و دوم فراکسیون مستقلین ولایی برگزیده شدند. جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام نیز به عنوان کارپرداز هیات رئیسه فراکسیون انتخاب شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: انگیزه تشکیل فراکسیون بعد از فرامایشات مقام معظم رهبری و توصیه های ایشان درباره شرایط موجود کشور و توصیه های که به نمایندگان کردند، ایجاد شد و به همراه تعدادی از نمایندگان به این نتجیه رسیدیم که با تشکیل فراکسیون این موضوعات را در دنبال کنیم.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر مجلس باید محل تضارب آراء و طرح نکته نظرات متفاوت باشد. مجلس یک صدایی تاثیرگذار نخواهد بود زیرا در این صورت ممکن است از برخی موضوعات غفلت شود. بنابراین کسانی که به صورت مستقل و بدون کمک احزاب و جناح های سیاسی در انتخابات حضور پیدا کرده بودند، فراکسیونی را تشکیل دادند.