قطار تغییرات در ایستگاه فرمانداری بناب / امین رفیعی فرماندار بناب استعفا داد!

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، امین رفیعی اسکویی که از اردیبهشت ماه سال 1393 به عنوان معاون فرماندار وقت بناب انتخاب و از اسفندماه سال 1396 نیز سکان هدایت فرمانداری بناب را بر عهده داشت، ظاهراٌ پس از کش و قوس‌های فراوان استعفای ایشان بعد از 66 ماه خدمت صادقانه در پست‌های معاونت فرمانداری و فرمانداری شهرستان به‌دلیل مشکلات شخصی مورد پذیرش استاندار آذربایجان‌شرقی قرار گرفته و قرار است، ظرف روزهای آتی مسئولیت فرمانداری بناب را به کس دیگری واگذار نماید.

بر اساس این گزارش، جابه جایی این مسوولیت در حالی صورت می‌پذیرد که پست فرمانداری بناب با ویژگی‌های خاص خود باید به دست شخصی سپرده شود که نه تنها از ظرفیت و توانمندی‌های بالقوه و بالفعل آن شناخت کافی داشته باشد بلکه باید در عین حال به دغدغه‌های مردم و مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این خطه نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

شهرستان بناب علاوه بر اینکه یک شهر حوزوی و دانشگاهی با وزن مذهبی است، یک شهرستان تولیدی، صنعتی و فولادی نیز به‌شمار می‌رود، به‌طوریکه سال گذشته با صادرات بیش از 228 میلیون دلاری انواع کالاها از طریق گمرک بناب در حالی رتبه نخست در بین شهرستان‌های استان آذربایجان‌شرقی را به خود اختصاص داده است که میزان صادرات نسبت به سال قبل دو برابر صورت گرفته است.

از طرفی با توجه به اینکه مردم‌داری و بهره‌مندی از حداکثر ظرفیت و فرصت‌های مختلف خدمتگزاری به مردم- این ولی‌نعمتان جامعه- ضرورتی آشکار است، این قضیه نیز همواره به‌عنوان مهم‌ترین دغدغه همه خدمتگزاران مورد تأکید و تصریح واقع شده است.

وجود این خصائص در کنار پاک‌دستی از جمله ویژگی‌هایی بود که در وجود رفیعی فرماندار بناب موج می‌زد و در سایه این ویژگی‌ها بود که بر اساس ارزیابی اخیر وزارت کشور در شاخصه‌های مختلف فرمانداری بناب با دوازده رتبه ارتقا به رتبه دوم و برتر در بین فرمانداری‌های استان آذربایجان‌شرقی دست یافته و در سایه این ویژگی‌هاست که با انتشار خبر احتمال رفتن وی از شهرستان بناب به نوعی همه را نگران و ناراحت کرده و مدیران واحدهای صنعتی، تولیدی و به‌خصوص قاطبه مردم شهرستان بناب از این تصمیم رفیعی استقبال نمی‌کنند.

با این وصف، مردم شهرستان بناب از نماینده عالی دولت در امور اجرایی استان انتظار دارند با توجه به ویژگی‌های خاص این شهرستان فردی را به‌عنوان یازدهمین فرماندار و سومین فرماندار دولت تدبیر و امید در شهرستان بناب انتخاب و منصوب کنند که رویکرد رفیعی را در این شهرستان ادامه داده و نام نیک از خود بر جای بگذارند.

بناب از سال 1368 به فرمانداری ارتقا یافته و تاکنون 10 فرماندار نمایندگی دولت در این شهرستان را تجربه کرده‌اند و قطعاً فرماندارانی که در کنار مردم بوده‌اند و برای خدمت به مردم و توسعه عمران و آبادانی شهرستان گام‌هایی برداشته‌اند، اینک نام آنها و خدمات اثربخش‌شان در قلب مردم ماندگار شده است.

به همین علت، باید منتظر ماند و دید چه کسی به عنوان یازدهمین فرماندار شهرستان و سومین فرماندار دولت تدبیر و امید سکاندار فرمانداری بناب خواهد شد.

نگارنده: جاوید بنابیان