22 درصد بیماران کرونایی بستری در بناب را غیربومی ها تشکیل می دهند

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، علی نیّرپور در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با بیماری کرونا در بناب با ارائه گزارشی از روند بیماری کووید19 در این شهرستان  اظهار داشت: از بین این تعداد 5 هزار و 500 بیمار بصورت سرپایی مداوا و مرخص و نیز تعداد یک هزار و 179 بیمار نیز بستری شدند.

به گفته وی، از تعداد بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی شهرستان 2 هزار و 400 نفر دارای بیماری کرونای مثبت بوده اند که 239 نفر فوتی داشتیم ولی فوتی های با علائم قطعی کرونای مثبت 131 نفر هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب همچنین از بستری شدن یک هزار و 146 نفر در بیمارستان امام خمینی(ره) بناب با علائم مثبت کووید19 خبر داد و افزود: 22 درصد تخت های بیمارستان بناب توسط بیماران غیربومی اشغال شده است.

نیّرپور با بیان اینکه شهرستان بناب نیز جزو 46 شهرستان در شرایط قرمز است؛ تصریح کرد: بر اساس ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا مشاغل گروه های 2 و 3 و 4 در این شهرستان تعطیل هستند.

این گزارش حاکی است، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار بناب نیز در این جلسه با اشاره به آغاز تعطیلی دو هفته ای مشاغل گروه های 2 و 3 و 4 در شهرستان بناب گفت: تبلیغات، آموزش و اطلاع رسانی از محورهای اصلی و مهم اجرای این طرح است و ما زمانی می توانیم مردم را در کنار خود داشته باشیم که به خوبی توجیه و اقناع شوند که این کار بر عهده رسانه هاست.

حمید بالغ ضمن تقدیر و تشکر از همکاری های رسانه های خبری شهرستان در خصوص اطلاع رسانی های دقیق و بموقع اطلاعیه های ستاد مقابله با کرونای شهرستان افزود: انتظار ما از رسانه ها در این شرایط حساس بهره گیری از ظرفیت رسانه ها برای همراه کردن مردم جهت اجرای دستورالعمل ها است.

وی در ادامه تأکید کرد: با رعایت دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد مقابله با کرونای کشور قطعاً با رعایت و همکاری مردم و صنوف مختلف طی روزهای آتی به شرایط پایدار خواهیم رسید.