افزایش 35 درصدی تولید و صادرات در مجتمع فولاد ظفر بناب

به گزارش بناب نیوز به نقل از روابط عمومی مجتمع فولاد ظفر بناب، حیدرعلی مردم خواه اعلام داشت: مجموع تولید مقاطع نوردی در ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۹ به میزان ۳۳۵ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد هفت درصدی تولید و ۲۸درصدی صادرات را نشان میدهد.

وی با اشاره به موفقیت های اخیر کسب شده مجتمع فولاد ظفر بناب به عنوان واحد نمونه استاندارد دربین کارخانجات فولادی درکشور و واحد نمونه سلامت محور و همچنین اقدامات انجام شده در سال "جهش تولید" افزود: ثبت رکوردهای جدید در دو خط نورد میلگرد این مجتمع با تولید ۲۸۶ هزار تن انواع میلگرد و یک خط تولید انواع پروفیل، ۴۹ هزار تن در مجموع به میزان ۳۳۵ هزار تن که در مقایسه با سنوات قبلی بی سابقه می باشد.

مدیر عامل مجتمع فولاد ظفر بناب در ادامه، با اشاره به اینکه بر اساس اهداف کلان و برنامه ریزی های صورت گرفته مجتمع سیر صعودی تولید ادامه دارد، گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال جهش تولید نام گذاری شده است با همت و تلاش و کار تیمی فولاد مردان مجتمع فولاد ظفر بناب جهش تولید به معنای واقعی محقق شده است.

مردم خواه، در خصوص توسعه بازارهای صادراتی مجتمع افزود: بر اساس قراداد های منعقد شده و برنامه ریزی های انجام شده، رشد ۲۸ درصدی صادرات نسبت به دوره مشابه سال قبل در مجموع ۷۷ هزارتن می باشد که از ابتدای سال ۱۳۹۹ مجتمع فولاد ظفر بناب به همت کارکنان فولادمرد خود صادرات قابل توجهی داشته که این میزان تا پایان سال ۱۴۰ هزار تن پیش بینی میشود.

مدیر عامل مجتمع فولاد ظفر بناب افزود: همچنین قراردادهای بسیار خوبی در جهت صادرات محصولات فولادی این مجتمع با کشور های آسیایی و اروپائی منعقد شده ، از این رو توجه ویژه به امر صادرات و حمایت بیشتر دولت در امر تسهیل صادرات در جهت تحقق اهداف یکی از پیش شرطهای صادرات می باشد.

مردم خواه خاطر نشان ساخت: تا پایان سال با راه اندازی پروژه ذوب این مجتمع (فاز۴) ،درآینده نزدیک مجتمع فولاد ظفر به عنوان واحد تولیدی یک میلیون تن درسال با اشتغالزایی مستقیم ۱۱۰۰ نفر یکی از واحدهای فولادی کاملا خصوصی توانمند در منطقه خواهد بود.

این گزارش نماینگر تلاش و کوشش و همت مجموعه مجتمع فولاد ظفر بناب در سال جاری است که حاصل آن افزایش تولید و ثبت رکوردهای نوردی و سرآمدی در تولید مقاطع در شمالغرب کشور میباشد. حضور در عرصه بین الملل و مقبولیت و استقبال مشتریان چندین کشور خوشنامی بِرند فولاد ظفر بناب را در داخل و خارج از کشور بیش از پیش نمایان می کند.