انتقاد از سفرهای غیرضروری مردم به کشور ترکیه / مردم در ایام نوروز به دید و بازدید نروند

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های آخرین نماز جمعه شهرستان بناب در سال 1399 با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار کرد: بر اساس آنچه خداوند در آیات قرآن نیز به آن اشاره می‌کند، چشم دوختن و وابستگی به دیگران از نظر قرآن خطای بزرگی است و یکی از مهم‌ترین عوامل سقوط جوامع این است که به دیگران چشم بدوزند و قطعاً آن ملت نمی‌تواند ثمرات کافی داشته باشد.

وی افزود: بی‌چیزی بلای مهلکی است بر فرد، جامعه و یک کشور و قطعاً وجود فقر به تمام جامعه آسیب می‌رساند.

خطیب جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه مقام معظم رهبری می‌گویند که دشمن در جبهه اقتصادی وارد کارزار شده است، از این رو باید در این جبهه مقاومت و تدبیر کنیم.

باقری‌بنابی اذعان کرد: جنگ دشمن با جمهوری اسلامی جنگ اقتصادی و فرهنگی است؛ پس نباید جبهه را عوضی گرفت و دچار اشتباه شد. مقام معظم رهبری راه را ترسیم کردند و بر دولتمردان و ارکان دولت فرض است که با عمل به وظایف خود در راستای تحقق اهداف مقام معظم رهبری گام برداشته و با اقدامات مناسب به مقابله با توطئه‌های دشمنان قدم بردارند.

وی تصریح کرد: از این رو آنچه در این مقطع حساس کنونی کشور راهگشا و کارساز است، هوشیاری آحاد جامعه در مقابله و شناسایی این توطئه‌ها است و قطعاً وجود هزاران پلیس، ناظر، پرونده و مجازات بدون اقدام ملی و عملی مردم کارساز نیست و آحاد مردم باید پای کار بیایند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با انتقاد از سفرهای غیرضروری مردم به کشور ترکیه و کشورهای این چنینی در سال اخیر تصریح کرد: انجام این سفرها غیر از اینکه به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کند عایدی دیگری برای کشور و مردم ندارد.

وی ادامه داد:  هر سال در کشور ما در بحث استفاده از ترقه ضمن اینکه خسارت‌های جانی فراوانی به هموطنان وارد می کنند، خسارت های مالی میلیاردی نیز در پی دارد و این اقدام به ظاهر شادی خانواده های زیادی را با مشکل مواجه می کند و خسارت های جانی در پی داشته و میلیاردها به ثروت ملی آسیب می رساند.

باقری‌بنابی با تأکید بر اینکه شرایط فعلی جامعه ایجاب نمی‌کند که دنبال خرید خودروهای لوکس و گران قیمت باشیم؛ گفت: قطعاً هیچ دولتی نمی‌تواند کاری را پیش ببرد مگر اینکه مردم مسئولان را همراهی کنند.

وی در ادامه خطبه های نماز جمعه بناب با اشاره به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا و تشدید این ویروس از مردم خواست در ایام نوروز جداً از مسافرت‌ها و مهمانی‌های خانوادگی پرهیز و اجتناب کنند و با تعطیلی دید و بازدیدهای نوروزی به کمک کادر درمان بشتابیم و تبریکات عید را امسال از طریق تلفن انجام دهیم تا خدای ناکرده خانواده‌ها در عزای عزیزان خود گرفتار نشوند.

امام جمعه بناب اعیاد شعبانیه را تبریک گفت و از نمازگزاران خواست از انجام اعمال شعبانیه غافل نباشند.