روابط عمومی یک هنر است / مسئولین ادارات از افراد توانمند در روابط عمومی استفاده کنند

به گزارش بناب نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، بمناسبت فرا رسیدن ۲۷ اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، جلسه شورای روابط عمومی‌های شهرستان بناب با حضور فرماندار، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، مدیر حراست فرمانداری ، مدیر کارخانه آرد اطهر و روابط عمومی‌های ادارات و کارخانجات شهرستان بناب در محل سالن همایش‌های کارخانه آرد اطهر بناب برگزار شد.

در این جلسه فرماندار بناب با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت روابط عمومی‌ها اظهار داشت ایشان روابط عمومی را بهترین نمایانگر اوضاع سازمان و منعکس کننده احوال سازمان می‌دانند که بمانند پلی دو سویه بین مردم و مسئولین عمل‌می‌کنند. وی در همین خصوص مسئولیت مهم روابط عمومی‌ها را انعکاس مسائل و مشکلات موجود در سطح جامعه دانست و گفت روابط عمومی‌ها ضمن انعکاس اخبار و رویدادهای موجود در سطح جامعه و مرتب با حوزه مسئولیت به دستگاه، مسئول ارائه گزارش عملکرد دستگاه مربوطه به شهروندان هستند که این وظیفه دوسویه منجر به بالارفتن اعتماد و رضایت در بین مردم و افزایش کارآیی و عملکرد دستگاه خواهد شد.

فتحی با بیان اینکه امروز روابط عمومی به عنوان یک هنر شناخته می‌شود که بصورت رشته‌ای مستقل در دانشگاه تدریس می‌شود گفت از این رو لازم است مسئولین ادارات افراد توانمند و کارآمد در هر اداره را به عنوان مسئولین روابط عمومی شناسایی و انتخاب کنند ، افرادی که شناخت کافی از مهارت‌ها و تکنولوژی‌های نوین و فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته باشند و مسلط به زبان رسانه باشند. وی افزود متاسفانه گاها مشاهده می‌شود که علی‌رغم پی‌گیری های مستمر اصحاب رسانه از دستگاه‌ها و ادارات در خصوص مسائل و مشکلات پاسخ قابل قبولی ارائه نمی‌شود و این مسئله ناشی از ضعف مسئولین ادارات در عدم انتخاب روابط عمومی‌های توانمند است.

مقام عالی دولت در شهرستان بناب با تاکید بر ضرورت انعکاس صحیح اخبار و اقدامات انجام شده توسط روابط عمومی‌ها و خبرگزاری ها به آسیب‌های دوگانه روابط عمومی در خبر رسانی و انعکاس رویدادها اشاره کرد و گفت انعکاس غیر واقعی یا کم و زیاد اخبار و رویدادها موجب سلب اعتماد مردم می‌شود لذا لازم است دستگاه‌ها به انعکاس و اطلاع رسانی صحیح و واقعی رویدادها بپردازند وی خواستار برگزاری منظم جلسات شورای روابط عمومی‌های شهرستان بمنظور انسجام و هماهنگی بین دستگاه‌ها، کارخانجات و ... شد و خواست با برگزاری کلاس‌های آموزشی مناسب سطح کیفی روابط عمومی‌های شهرستان افزایش پیدا کند.

فرماندار شهرستان بناب در ادامه به مسئله انتخابات اشاره کرد و گفت انتخابات به معنای تعیین حق سرنوشت مردم توسط خود مردم می‌باشد و لازم است مردم در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند چراکه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای موجب اعتلای نظام اسلامی و تاثیر مردم در تعیین سرنوشت خودشان خواهد شد وی در همین خصوص از مردم خواست در انتخاب شوراها افرادی را که منفعت شهر و روستا را مقدم بر هر چیزی میدانند انتخاب کنند و اجازه ندهند افرادی بر سر کار بیایند که به دنبال منافع شخصی هستند.