لزوم تجدید نظر در محدودیت های ورزشی در دوران کرونا / فقر حرکتی بانوان در شهرستان ها باید جدی گرفته شود

به گزارش بناب نیوز به نقل از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان بناب، ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی صبح امروز در جلسه مشترک مدیر کل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با روسای ادارات شهرستان های منطقه یک استان با انتقاد از محدودیت های ورزشی در دوران کرونا تصریح کرد: اینکه به بهانه کرونا ورزش ۱۰ نفر را در سالن ورزشی چند هزار متری تعطیل کرده در حالی که رستوران ها با وسعت کم با صدها نفر مشتری دایر باشند، قابل قبول نیست.

وی با اشاره به این موضوع که فعالیت‌های بدنی تاثیر مثبتی در مقابله با کرونا دارد، افزود: سیاست های محدود کننده ورزشی در ایام کرونایی باید مورد بازنگری قرار گیرد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در ادامه با تاکید بر اینکه ورزش بانوان باید جدی گرفته شود از وجود فقر حرکتی در بین دختران استان خبر داده و افزود: اینکه فقط شیفت صبح باشگاه های ورزشی آقایان به بانوان اختصاص داده شود قابل قبول نیست و باید باشگاه های ورزشی مختص بانوان در شهرستان‌های استان راه‌اندازی شود.

وی در انتها با تاکید بر لزوم تمرکز شهرستان ها در ورزش قهرمانی در سنین پایین‌تر خاطرنشان کرد: شهرستان های استان از ظرفیت کارخانجات بومی و شهرداری‌ها باید برای این منظور استفاده کرده و آنها را برای سرمایه‌گذاری در ورزش قهرمانی دعوت کنند.

گفتنی است جلسه مشترک مدیر کل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با روسای ادارات شهرستان های منطقه یک استان به مدت یک روز با حضور روسای ادارات شهرستان های آذرشهر، اسکو، بناب، جلفا، عجب شیر، مراغه، مرند، ملکان و هشترود با هدف بررسی مشکلات ورزش و جوانان شهرستان ها به میزبانی شهرستان بناب برگزار گردید.