13 طرح عمرانی دهه فجر در بناب به بهره برداری می رسد

فرماندار شهرستان بناب از بهره برداری از 13 طرح عمرانی در دهه فجر امسال در این منطقه خبر داد.

به گزارش بناب نیوز به نقل از آناج، سعید برقی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری این شهرستان، افزود: برای اجرای این طرح ها 80 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی گفت: با وجود کمبود اعتبارات عمرانی دولت نسبت به سال های گذشته کارهای عمرانی در حد مقدور انجام می شود.

به گفته برقی امسال 18 کمیته در ستاد دهه فجر بناب تشکیل شده و بیش از 200 عنوان برنامه در سطح شهرستان اجرا خواهد شد.

وی با تاکید بر حضور و فعالیت بیش از پیش مسوولان و مردم در برنامه امسال دهه فجر گفت: برپایی هرچه باشکوه جشن های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خصوص شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن موجب دلگرمی دولت جدید و پشتیبانی از هیات مذاکره کننده هسته ای ایران می شود.

برقی خواستار افزایش کمی و کیفی فعالیت دستگاه های نظارتی و تلاش ادارات دولتی برای افزایش رضایت عمومی جهت کسب امتیاز مناسب در ارزیابی عملکرد دستگاه ها شد.

فرماندار شهرستان بناب همچنین از بهره برداری از مجتمع پژوهشی کاربرد پرتوهای شمالغرب کشور حداکثر تا آخر فروردین ماه سال آینده در این شهرستان خبر داد.

وی اعلام کرد: این مرکز تا 22 بهمن ماه امسال و یا حداکثر در 21 فروردین ماه سال آینده همزمان با روز ملی فناوری هسته ای به بهره برداری می رسد.

برقی گفت: این مجتمع با پرتودهی اشعه گاما به محصولات کشاورزی، مواد غذایی، لوازم بیمارستانی و ادویه جات موجب افزایش میزان ماندگاری آنها شده و در این زمینه به مناطق شمالغرب کشور خدمات خواهد داد.

وی با اشاره به اهداف مجتمع پژوهشی بناب درخصوص تحقق نقش کاربرد پرتودهی در زندگی مردم و وارد کردن فناوری های جدید به امور زندگی روزمره آنها، گفت: نصب و راه اندازی سامانه چندمنظوره پرتودهی در مجتمع پژوهشی بناب از سال 90 آغاز شده و هم اکنون مراحل پایانی را می گذراند.

فرماندار بناب همچنین از بلاتکلیف ماندن ساختمان جدید اداره پست بناب انتقاد کرد و گفت: احداث ساختمان جدید این اداره از سال 84 شروع شده و در سال 86 با 90 درصد پیشرفت متوقف شده و هم اکنون بیش از شش سال است که به خاطر 10 درصد باقی مانده این پروژه همچنان راکد مانده است.

برقی با بیان اینکه مسوولان استان و کشور جوابگوی این مشکل نیستند، گفت: آنها تخلف پیمانکار را بهانه کرده و می گویند پرونده وی در دیوان محاسبات کشور درحال پیگیری است.

وی اظهار کرد: به نظر می رسد که بی تفاوتی مسوولان سازمان پست همچنان ادامه دارد و مدیرکل استان هم به این موضوع اهمیت نمی دهد.