احداث ایستگاه راه آهن در شهرک صنعتی بناب

محمد علی عسگری مدیر شهرک های صنعتی استان در جلسه بررسی مشکلات فعالین اقتصادی بناب با اعلام اینکه جاده های فعلی شهرک صنعتی بناب مناسب نبوده و جوابگوی وضعیت حال حاضر نیست افزود: با نصب سکوی بارگیری قطار در این شهرک نسبت به رفع مشکل حمل و نقل واحدهای تولیدی و صنعتی اقدام خواهد شد.

مدیر شهرک های صنعتی استان با اشاره به وجود 52 شهرک مصوب در استان از تحقق 102 درصدی اعتبارات منابع داخلی شهرک های صنعتی خبر داد و گفت:در حالی که قرار بود مبلغ 30 میلیارد تومان اعتبار استانی و ملی به حساب این شرکت واریز شود فقط مبلغ 4 میلیارد تومان تا به امروز محقق شده است و هزینه های انجام شده از محل در آمدهای داخلی صورت گرفته است.

وی با اذعان به اینکه شهرک صنعتی بناب یکی از بزرگترین شهرکهای استان می باشد به ایجاد 9 هکتار واحد کارگاهی در منطقه شورگل بناب اشاره کرد و افزود:با احتساب طرح توسعه این شهرک که در یک سال آتی صورت خواهد گرفت وسعت آن به 276 هکتار خواهد رسید که در منطقه کم نظیر خواهد بود.

محمد باقری بنابی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توسعه سریع شهرک صنعتی بناب و همچنین ایجاد مراکز خدماتی منجمله کلینک پزشکی و آتش نشانی گفت:بهرمندی از نظر کارشناسان و فعالین اقتصادی شهرستان در طراحی و جانمایی مراکز تولیدی در طرح توسعه جدید ضروری است تا برخی از معایب موجود تکرار نشود.

سعید برقی فرماندار بناب با اشاره به وجود زمینهای با کیفیت در منطقه که در اقتصاد کشاورزی نقش عمده ای دارند خواست کارشناسان در طرح توسعه شهرک از اراضی کم کیفیت که از خاک حاصلخیز برخوردار نیستند استفاده نمایند و در کنار آن مسایل زیست محیطی را نیز رعایت کنند چرا که در شهرک فعلی تعدادی از کارخانجات تولید مواد غذایی در محاصره مراکز آلاینده قرار دارند که قابل توجیه نیست.

در ادامه این جلسه فعالین اقتصادی منطقه مشکلات خود را با مدیر شهرک های صنعتی استان در میان گذاشتند.

که از این میان می توان به تسریع در احداث تصفیه خانه،عدم توانایی واحد ها در پرداخت هزینه های فاضلاب،عدم وجود امکانات رفاهی و خدماتی،طراحی نامناسب خیابانها،ایجاد آتش نشانی و کلینک پزشکی اشاره کرد.

خبرنگار بناب - داود پور ملااقدم.