فرماندار بناب با انتقاد از عدم تفکیک زباله‌های شهری توسط شهرداری گفت: چرا بعد از اینکه شهردار عوض می‌شود، کل مصوبات و تصمیمات شهردار قبلی نیز عوض می‌شود.

به گزارش بناب نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، سعید برقی صبح امروز در نشست کار گروه مدیریت پسماند شهرستان بناب اظهار کرد: با وجود اینکه شهرداری بناب 2 میلیارد ریال برای مطالعه طرح پسماند و احداث کارخانه تفکیک زباله هزینه کرده، ولی هنوز بعد از گذشت یک سال هیچ اقدام اساسی صورت نگرفته است.

وی سپس ضمن تأکید بر اهمیت محیط زیست و سلامتی انسان‌ها و همچنین در خصوص مدیریت پسماند و جداسازی از مبداء، پاکسازی زباله و نخاله در محیط‌های شهری و روستایی و دفن بهداشتی آن که باعث حفاظت بهینه از محیط زیست می‌شود، افزود: شهرداری باید با احداث کارخانه بازیافت زباله و تفکیک آن در مبداء افرادی را که اقدام به تفکیک غیرقانونی زباله می‌کنند، آنها را به مراجع قضایی معرفی کنند.

فرماندار بناب رسیدگی به امور نظافت شهر و جمع آوری نخاله‌ها را از وظایف شهرداری برشمرد و ضمن استقبال از اجرای طرح شهردار شبانه از سوی شهرداری بناب اظهار امیدواری کرد شهرداری با تشکیل اکیپ‌های متعدد نسبت به جمع آوری نخاله اقدام و از دپو کردن آنها در نقاط مختلف شهر جلوگیری کند.