بخشدار مرکزی بناب از هزینه 30یلیارد ریال بمنظور عمران و آبادانی روستاهای این شهرستان در طول یکسال گذشته خبر داد.

به گزارش بناب نیوز به نقل از ایسنا، ناصر بزاز بنابی در گفتگو با خبرنگاران شرقی اظهار کرد: این مبلغ از محل درآمدهای عمومی دهیاری ها برای احداث یک هزار و 535 متر جوب و جدول گذاری، 4 هزار و 600 متر مربع بتن ریزی و پیاده رو سازی و همچنین 45هزار مترمربع زیرسازی و شن ریزی هزینه شده است.

وی افزود: در همین راستا 110 خانواده روستایی با مشارکت در عمران و توسعه روستاها ، خانه های مسکونی خود را بدون هرگونه چشم داشتی عقب کشی کردند تا خیابان های استاندارد طبق نقشه طرح هادی احداث شود.

بزازبنابی با بیان اینکه هم اکنون بالغ بر 5 هزار نف در 28 روستای حومه بناب ساکن هستند گفت: روستاییان غیور و ولایتمدار شهرستان بناب در سال گذشته با ایفای نقش مهم در تحقق حماسه سیاسی انتخابات خرداد ماه، 75 نفر را به صورت مستقیم به عنوان اعضای شوراهای اسلامی روستاها و 26 نفر را بصورت غیرمستقیم به عنوان دهیار روستاها انتخاب نمودند.

بخشدار مرکزی بناب همچنین از افزایش خودروهای جمع آوری زباله روستاها به 12 دستگاه خبر داد و گفت: در یکسال گذشته با خرید و بکارگیری 7 دستگاه خودروی جدید جمع آوری زباله ، تقریباً تمامی روستاهای بناب از این امکانات بهره مند شده و وضعیت بهداشتی روستاها بطور چشمگیری بهبود یافته است.

به گفته ناصر بزازبنابی هم اکنون تمامی روستاهای بناب از نعمت ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری بهره مند هستند.